Zamknij

Kupiłeś tę kiełbasę? Została zatruta groźną bakterią!

07:49, 07.06.2019 | n.s. ddwłocławek.pl
REKLAMA
Skomentuj

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed bakteriami w dwóch rodzajach kiełbasy. Partia, w której wykryto bakterie, trafiła również do naszego województwa.

GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności, a konkretnie dwóch rodzajów kiełbas – kiełbasy surowej Metka Bawarska i Polskiej w Folii wyprodukowanej przez PHU Zakład Masarski Różycki i Wilkowski S.c. W trakcie badań zleconych przez Inspekcję Weterynaryjną w produktach z partii 20190516 wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes.

[POGODA]1559886316955[/POGODA]

- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu ustalił, iż kwestionowanych partii nie ma w magazynie zakładowym oraz, że kwestionowane produkty sprzedano klientom indywidualnym poprzez sklepy firmowe lub inne sklepy detaliczne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego – czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

GIS ostrzega konsumentów, iż nie należy spożywać kiełbas ze wskazanej partii. Sam producent otrzymał natomiast od Powiatowego Lekarza Weterynarii zakaz produkcji produktów niepoddanych obróbce termicznej do czasu uzyskania zadowalających wyników badań mikrobiologicznych.

Bakteria Listeria monocytogenes jest jednym z najbardziej zjadliwych patogenów przenoszonych przez żywność. Powoduje większą śmiertelność niż np. salmonella (śmiercią kończy się 20-30% zatruć).

(n.s. ddwłocławek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone