Zamknij

Uczniowie z Kruszwicy odwiedzili siedzibę firmy Plast-Mar w Balczewie

08:00, 11.06.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

7.06.2019 r. pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy: szkolny doradca zawodowy Alicja Walczak oraz kierownik szkolenia praktycznego Zbigniew  Dydecki odwiedzili siedzibę firmy Plast-Mar w Balczewie, zajmującą się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Dla szkoły istotne znaczenie ma fakt, że firma prowadzi działalność edukacyjną we współpracy z bydgoskimi uczelniami- Uniwersytetem Techniczno-Przyrodniczym oraz Wyższą Szkołą Gospodarki. Na terenie zakładu działa Punkt Edukacji Ekologicznej, a także Punkt Edukacji Technicznej, które prowadzą ciekawe zajęcia i warsztaty dla szkół podstawowych i średnich. 

W roku szkolnym 2019/20 uczniowie „Kazika” będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach na temat tworzyw polimerowych oraz recyklingu. Zajęcia, prowadzone przez wykładowców bydgoskich uczelni, będą również okazją do realizacji treści z zakresu doradztwa zawodowego, dostarczają bowiem informacji na temat zawodów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i zapotrzebowania na rynku pracy. Udział w takich zajęciach wpływa na kształtowanie zainteresowań, uczy kreatywności, pracy w grupie i innych kompetencji miękkich. Współpracę szkoły z firmą Plast -Mar koordynować będzie szkolny doradca zawodowy.

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone