Zamknij

Popularna wioślarka kończy karierę. Pandemia zastała ją na zgrupowaniu w Kruszwicy

15:08, 17.05.2020 | (DJ, fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Skomentuj
REKLAMA

Problemy fizyczne oraz pandemia koronawirusa miały wpłynąć na Joannę Dorociak w podjęciu decyzji o zakończeniu swojej kariery sportowej.

- Ciężko o tym mówić, bo to kilkanaście lat mojego życia - powiedziała trzykrotna medalistka mistrzostw Europy w dwójce podwójnej wagi lekkiej.

Pandemia zastała mnie i Kasię Wełnę podczas zgrupowania w Kruszwicy. Nagle musiałyśmy po prostu rozjechać się do domów. Pojawił się też w trakcie wiosłowania jakiś dziwny przyruch, którego nie mogłam kontrolować - przypomniała 28-latka.

Trwają aktualnie pandemia spowodowała, że większość tegorocznych zawodów została odwołana. Przełożone zostały także Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2021 roku.

Dorociak ma na swoim koncie srebrny medal mistrzostw Europy w 2018 roku i w Glasgow. Następnie zdobyła złoto w Brandenburgu i Poznaniu.

Ciężko mi jest o tym mówić. Trenowałam wioślarstwo od 12. roku życia i miałam już poczucie, że jestem tak blisko spełnienia marzenia o igrzyskach. Doszedł ten koronawirus, odłożenie igrzysk w czasie, a zpowodu tego kryzysu pojawiły się problemy z finansowaniem. Jestem zmuszona powoli kończyć z wiosłami na poziomie wyczynowym – oświadczyła Dorociak.

[ZT]11956[/ZT]

[ZT]11967[/ZT]

[ZT]11975[/ZT]

 

((DJ, fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz