Zamknij

Kolejne sukcesy lekkoatletów: Dobre wyniki na zawodach we Włocławku i Radomiu

20:30, 14.09.2020 | MP, fot. LZS Kruszwica
Skomentuj

KS LZS Kruszwica ma dużo powodów do dumy. Wszystko za sprawą lekkoatletycznych sukcesów, których ostatnio nie brakuje. Zawodnicy z Kruszwicy medale zdobywali w miniony weekend we Włocławku i Radomiu.

Na włocławskim stadionie Maciej Szymczak zdobył brązowy medal w debiutanckim starcie na 200 m p/pł oraz zajął 8 miejsce w skoku w dal. Kinga Warmuz uplasowała się na 4 pozycji w chodzie na 3000 m Kasia Kuczkowska w tej samej konkurencji zajęła 9 miejsce. Świetnie spisała się sztafeta 4 x 100 dziewcząt, gdzie Marta Wylandowska, Ola Kukuczka, Daria Dzierżawska i Kasia Kuczkowska wywalczyły 6 miejsce.

Poprawiono także swoje rekordy życiowe oraz zdobyto cenne doświadczenie Aleksandra Kukuczka 80 m p/pł PB, Marta Wylandowska 200 m p/pł PB, Laura Tomaszewska dysk

Miniony weekend to także występ Aleksandry Chmielewskiej w Radomiu. Zawodniczka z Kruszwicy zajęła V miejsce podczas Mistrzostw Polski
Juniorów w rzucie dyskiem. Uzyskała tym samym kolejny rekord życiowy (40,42m).

II miejsce w finale B na 100 metrów zajął natomiast Krystian Zubel. Osiągnął on wynik 10,76.