Zamknij

Od października ruszają z bilardem. Z oferty mogą skorzystać mieszkańcy z całego powiatu

18:08, 22.09.2020 | MP
Skomentuj

Od kilku lat w Inowrocławiu prężnie działa Stowarzyszenie bilardowe INO-POOL. W sezonie 2020/2021, który rozpoczyna się od października tego roku, ma ono bardzo dużo do zaoferowania dla bilardzistów z naszego powiatu.

III Mistrzostwa Inowrocławia, które odbędą się 10 października. Rywalizacja będzie odbywała się w dwóch grupach wiekowych – do lat 16 oraz open. Zawody te odbywają się zawsze pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

Staruje z druga edycja Inowrocławskiej Ligi Bilardowej. Oficjalnie zapisy do ligi przyjmowane są do końca września, ale jeszcze przez pierwsze 2 tygodnie października będzie szansa dla maruderów. Liga będzie składać się z kilku grup tzw. 1, 2 i 3 liga, w których rywalizować będą gracze o podobnych umiejętnościach. Tak więc jeśli nawet ktoś jest początkującym bilardzistą, to może zagrać w 3 lidze i zmierzyć się z zawodnikami o podobnych umiejętnościach. W każdej grupie do wygrania jest wysokiej klasy kij bilardowy oraz awans do wyższej ligi, ale przede wszystkim taka rywalizacja pozwala rozwinąć swoje umiejętności oraz poznać ciekawych ludzi.

Cykl turniejów GRAND-PRIX. Jest to cykl kilkunastu punktowanych turniejów w sezonie, z których wyłania się najlepszą 16 sezonu, która z kolei rozgrywa prestiżowy turniej MASTERS o tytuł najlepszego zawodnika sezonu. W turniejach tego cyklu może wziąć udział każdy chętny, jednak by być kwalifikowanym w ogólnej punktacji, nie można opuścić więcej niż dwóch turniejów. Na każdy z turniejów zapisy przyjmowane są tuż przed jego rozpoczęciem, w miejscu jego rozgrywania, czyli w Kręgielni Inowrocław.

[ZT]13446[/ZT]

Szkółka bilardowa. Od października znów ruszają szkolenia. Stowarzyszenie Ino-Pool posiada 3 własne stoły bilardowe – 2 w pełni profesjonalne i 1 dla najmłodszych zawodników. Szkolenia dla dzieci są zupełnie darmowe i odbywają się w wynajmowanej salce w Szkole Podstawowej nr 5. Zapisać może się każde dziecko.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w POOL-BILARD. Stowarzyszenie otrzymało oficjalną licencję od Polskiego Związku Bilardowego PZBil i organizuje cykl 5 turniejów eliminacyjnych. Najlepsza ósemka pojedzie w listopadzie do Łodzi, reprezentować nasz region w tych prestiżowych zawodach.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę Stowarzyszenia INO-POOL www.ino-pool.pl, na ich profil FB lub do kontaktu poprzez e-mail: [email protected] .

[POGODA]1600790790690[/POGODA]

[ZT]13346[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

KruszwiczaninKruszwiczanin

4 0

Szkoda, że Grobelski-bilka nie dostał wsparcia w naszej Kruszwicy, bo patrząc ile zdziałał w Inowrocławiu, to jest czego żałować. Niestety wszystkie inicjatywy nie pochodzące od jedynie słusznej opcji są u nas torpedowane. 13:21, 23.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ne lubi grać w kulkiNe lubi grać w kulki

3 0

Bo nasz burmistrz bardzo nie lubi grać w te kulki i stąd taka jego postawa. Ja jestem za tym,aby takie stoły do gry były w Kruszwicy.Sam bym zagrał w te kulki,ale nie ma gdzie.Chociaż w nowym ratuszu jest dużo miejsca i tam mozna by w te kulki grać, być może nawet z burmistrzem. 21:45, 23.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz