Zamknij

Kalendarz wioślarskich imprez. W Kruszwicy odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

09:40, 08.01.2021 | pztw
Skomentuj
REKLAMA

Przez pandemię koronawirusa w 2020 roku nie odbyło się większość regat wioślarskich, z igrzyskami olimpijskimi na czele. Liczymy, że tym razem wszystkie imprezy będą miały miejsce zgodnie z planem. Sprawdźcie kalendarz na nadchodzący sezon wioślarski.

Jak wiemy, pandemia storpedowała świat sportu, a wioślarstwo nie było wyjątkiem. Najważniejszą imprezą sezonu okazały się Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu, które pierwotnie miały się odbyć w czerwcu, ale przełożono je na październik.

Teraz pierwszą międzynarodową imprezą seniorów będą... mistrzostwa Europy! Odbędą się one w dniach 9-11 kwietnia w Varese we Włoszech. Z kolei pierwszy Puchar Świata będzie miał miejsce w Zagrzebiu (rozpocznie się 30 kwietnia, a zakończy 2 maja).

Maj będzie bardzo intensywny, a dla osad, które nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej, najważniejsze będą Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do igrzysk. Odbędą się one w Lucernie (16-18.05). Niedługo później (21-23.05) rozegrany zostanie drugi Puchar Świata, również w Lucernie.

Z kolei na początku czerwca (4-6) czeka nas trzeci PŚ - tym razem w Sabaudii we Włoszech. Najważniejszą imprezą sezonu będą oczywiście igrzyska olimpijskie w Tokio - zawody wioślarskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 30 lipca.

Dla seniorów nie będzie to jednak koniec zmagań, bo w drugiej połowie października (dokładnie w dniach 17-24) w Szanghaju odbędą się mistrzostwa świata.

Nie należy także zapominać o regatach młodzieżowców i juniorów. W dniach 4-5 września gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie Kruszwica. Wcześniej czekają nas Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium (22-23.05), Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Racicach (7-11.07) i Mistrzostwa Świata Juniorów w Płowdiw (11-15.08).

[ZT]14389[/ZT]

[ZT]14390[/ZT]
 

(pztw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz