Zamknij
REKLAMA

To już ostatni turniej bilardowy tego sezonu. Kto zwycięzcą?

17:08, 13.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Marcin Baranowski zwycięzcą prestiżowego turnieju bilardowego Masters.

12 czerwca 2022 r. w Kręgielni Inowrocław odbył się turniej Masters, który tradycyjnie kończy sezon bilardowy. W turnieju uczestniczyła najlepsza 16 zawodników, wyłoniona z 12 turniejów cyklu Grand Prix Inowrocław sezonu 2021/20202. Organizatorem i sponsorem nagród jak zwykle było Stowarzyszenie INO-POOL oraz Kręgielnia Inowrocław. Puchary za cztery pierwsze miejsca ufundowała Starosta Powiatu Inowrocławskiego Pani Wiesława Pawłowska. Dyrektorem turnieju był Artur Grobelski, natomiast Sędzią głównym Jacek Jabłoński.

Zawodnicy przystąpili do turnieju podzieleni na 4 grupy, w których mecze rozgrywane były według zasady każdy z każdym. Do ćwierćfinału awansowało z każdej grupy po dwóch najlepszych graczy. Obyło się bez większych niespodzianek poza jedną. Bardzo dobrą grą zaskoczył wszystkich Bartosz Folleher, który znalazł się w ten sposób w najlepszej ósemce turnieju.

Podobnie było w ćwierćfinałach, nie zawiodła pierwsza trójka sezonu, pewnie awansując do półfinałów, natomiast małą niespodzianką był awans Michała Farynowskiego. Michałowi nie brakuje umiejętności, tylko zawsze miał problemy z regularnością, ale ostatnie treningi w klubie bilardowym stowarzyszenia przyniosły efekty. W półfinałach Marcin Baranowski pokonał Artura Grobelskiego, a Tomek Wachowski pokonał Michała Farynowskiego. W finale piękną grą popisał się Marcin Baranowski i wygrał ostatni turniej sezonu. W trakcie turnieju wszyscy gracze mogli korzystać z przepysznego cateringu, który przygotowali właściciele Kręgielni Inowrocław - Państwo Polanisz.

Z ciekawostek warto dodać, że ósemka, która nie awansowała do ćwierćfinałów, rozegrała turniej pocieszenie, którego zwycięzcą został Michał Dębowski.
Końcowa klasyfikacja turnieju Masters:
1. Marcin Baranowski
2. Tomasz Wachowski
3. Artur Grobelski
   Michał Farynowski
5. Bartosz Folleher
   Jacek Jabłoński
   Arkadiusz Pijnowski
   Dariusz Burzyński
9. Michał Dębowski
   Marcin Kaszuba
   Mateusz Jabłońaki
   Mariusz Kubicki
   Marcin Kaczorowski
   Bartosz Grzeszak
   Krzysztof Sobierajski
   Wojciech Krosta

[ZT]20452[/ZT]

[ZT]20445[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%