Zamknij

W Kruszwicy spotkali się trenerzy wioślarstwa

09.41, 23.10.2022 Dj, źródło PZTW Aktualizacja: 09.42, 23.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Kruszwicy u stóp Mysiej Wieży w hotelu "U Piasta Kołodzieja" w dniach 14-16 października br. odbyło się kolejne spotkanie grupy trenerów wioślarstwa 65+.Organizatorzy: Marian Pawlak, Piotr Winczura i Ryszard Olczuk do udziału w spotkaniu zaprosili 28 kolegów z całej Polski, spełniających kryterium wieku "65+". 

- Niestety, wielu z zaproszonych "weteranów" z różnych powodów nie dotarło do Kruszwicy. Niektórym wiek i "ciężar lat spędzonych w motorówce" oraz stan zdrowia nie pozwalał na daleką wyprawę; innym na przeszkodzie stanęły sprawy rodzinne, wyjazdy zagraniczne, a także, co warto zauważyć - koszty udziału w spotkaniu, które od ubiegłego roku znacznie wzrosły - informuje Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

W spotkaniu udział wzięli: Jerzy Broniec, Eugeniusz Błaszczak, Marian Pawlak, Marian Hening, Adam Skwarski, Ryszard Olczuk, Piotr Winczura, Jan Mróz, Lech Olszewski, Jerzy Kosiński, Aleksander Wojciechowski. W ostatniej chwili, z różnych powodów z udziału w spotkaniu zrezygnowali: Grzegorz Stellak, Jerzy Ulczyński, Ryszard Koch, Antoni Rosołowicz, Jerzy Zych. Zarząd PZTW był reprezentowany przez Pana Franciszka Kamińskiego.

Podczas spotkania wręczono legitymację Członka Honorowego PZTW. Na wniosek kierownictwa grupy ostatni Sejmik PZTW przyznał dla ośmiu zasłużonych trenerów wioślarstwa godność Członka Honorowego PZTW. Najwyższe wyróżnienie w Związku otrzymali: Paweł Berek, Ryszard Kędzierski, Alfons Ślusarski, Bogusław Gryczuk, Jerzy Kosiński, Adam Skwarski, Grzegorz Stellak, Ryszard Koch. Na spotkaniu okolicznościowe legitymacje z rąk Franciszka Kamińskiego otrzymali: Jerzy Kosiński i Adam Skwarski.

- Dzięki za pamięć i wyróżnienie, jakie mnie spotkało z inicjatywy kolegów. Jestem z tego zadowolony, ale bardzo cieszy mnie fakt, że współpracownicy po latach wystąpili z taką inicjatywą. Muszę z żalem poinformować, że w tym terminie nie będę w kraju. Serdecznie pozdrawiam - powiedział Ryszard Kędzierski.

Sprawozdaniem z ostatnich Mistrzostw Świata Seniorów w Racicach podzielił się z zebranymi - owacyjnie witany oklaskami - Aleksander Wojciechowski. Nie były to jedynie wspomnienia. Była to niezwykle rzetelna analiza i ocena startu osad wioseł krótkich oraz ogólna ocena wybitnego trenera startu w mistrzostwach świata pozostałych osad. W kilkugodzinnej dyskusji nad wynikami głównej imprezy sezonu wioślarskiego 2022 jak i wyników polskiego wioślarstwa w zakończonym sezonie startów międzynarodowych, przejawiała się wielka troska doświadczonych trenerów o przyszłość polskiego wioślarstwa - szczególnie, że przed nami sezon, w którym będą rozgrywane kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024).

Jak informuje PZTW ważnym punktem spotkania, poza wspomnieniami z minionych lat, była dyskusja nad działalnością grupy trenerów wioślarstwa 65+ w najbliższej przyszłości. Na postulaty skierowane pod adresem Zarządu PZTW po spotkaniu w 2021 roku, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Niezrażeni taką sytuacją członkowie grupy przyjęli wnioski, co do działalności w 2023 roku. Przyjęto miejsce i termin kolejnego spotkania, które tradycyjnie zaplanowano w połowie października 2023 roku w Kruszwicy. Rozważano skrócenie czasu spotkania do dwóch dni (koszty) a także dodatkowe spotkanie podczas mistrzostw Polski seniorów. Wytypowano kandydatów spośród byłych szkoleniowców do wyróżnienia godnością Członka Honorowego przez najbliższy Sejmik PZTW.

Przyjęto kilka wniosków, m.in. w sprawie przygotowania na najbliższe spotkanie takich materiałów, jak:
• indywidualne wspomnienia-życiorysy członków grupy, które będą wpisane do prowadzonej przez Piotra Winczurę kroniki spotkań;
• prezentację zdjęć z wydarzeń historycznych polskiego wioślarstwa, które ożywiłby wspomnienia z przeszłości;
• przedstawienia opinii i ocen na temat wyników sportowych na arenie międzynarodowej reprezentacyjnych osad oraz innych problemów szkoleniowych i organizacyjnych w polskim wioślarstwie, które byłby dostępne do wykorzystania przez młodszych i mniej doświadczonych trenerów.

- Odbyły się spotkania panelowe oraz przedpołudniowy spacer połączony ze wspomnieniami "jak to w Kruszwicy na regatach i obozach drzewiej bywało". Ze względu na wysoki koszt "czarteru" statku wycieczkowego nie zrealizowano rejsu po jeziorze Gopło. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe wiosełka wykonane i ufundowane przez niezawodnego w tej materii Jerzego Brońca oraz... buteleczkę doskonałej orzechowej nalewki wykonanej specjalnie na tę okazję przez Jerzego Kosińskiego. Spotkanie zakończono wykonaniem pamiątkowego zdjęcia - relacjonuje PZTW.

[ZT]21779[/ZT]

[ZT]21768[/ZT]

[ZT]21749[/ZT]

(Dj, źródło PZTW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%