Zamknij

MŚ w Katarze. Czy Polska wygra z Meksykiem? Kto zdobędzie Puchar?

13.01, 22.11.2022 MP Aktualizacja: 13.19, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem. Zdania komentatorów co do końcowego rezultatu są podzielone, a euforia kibiców jest studzona techniczną analizą gry biało-czerwonych w ostatnich spotkaniach.

Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają szanse na zwycięstwo Polaków na prawie 30 proc. Pomimo tego, że spotkanie z Chile prawdopodobnie nie było rozgrywane w składzie, który pojawi się w pierwszym meczu grupowym MŚ, to eksperci są zgodni co do tego, że biało-czerwoni nie pokazali najlepszej formy. Podkreślali szczególnie to, że większość spotkania, rozgrywanego wyjątkowo na stadionie Legii, kontrolowali goście.

Z kolei pierwszy rywal Polski w fazie grupowej – drużyna Meksyku – przegrała towarzyski mecz ze Szwecją (1:2), co jest kontynuacją serii ich niesprzyjających wyników w spotkaniach poprzedzających mundial. Te wydarzenia pokazały, że obu drużynom w przeddzień MŚ było daleko do wzorcowej sportowej formy, a jednoznaczny wybór faworyta w dzisiejszym meczu jest tym trudniejszy.

Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że w meczu Polska-Meksyk szanse na zwycięstwo Polski wynoszą 29,9 proc., a Meksyku 40,8 proc. Prawdopodobieństwo remisu w tym spotkaniu oceniane jest na 31,7 proc.

Faworyci tegorocznego turnieju

Choć mundial dopiero się rozpoczął, to kibice obstawiają zwycięzców. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że faworytem Mistrzostw Świata 2022 jest Brazylia – 23 proc. szans. Drugim potencjalnym pretendentem do złota jest Argentyna – 16,4 proc. szans. Podium faworytów zamyka Anglia – 11,8 proc. szans.

Co z perspektywami drużyny Czesława Michniewicza? Choć wiara w zwycięstwo biało-czerwonych pozostaje nieprzerwanie silna w sercach kibiców, to analitycy londyńskiej firmy Unibet typują, że szanse na wygraną MŚ przez Polskę wynoszą 0,4 proc.

[ZT]22049[/ZT]

[ZT]22047[/ZT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OptymistaOptymista

0 3

1:1 14:54, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%