Zamknij

Działania społeczników opłaciły się. Będzie więcej pieniędzy na sport.

16:41, 04.12.2018 | T.R
REKLAMA
Skomentuj

 

Uchwała Rady Miejskiej z dnia 10 listopada 2010 roku reguluje sprawy związane z realizacją zadań własnych w zakresie rozwoju sportu w Gminie Kruszwica. Otwarty konkurs ofert został właśnie ogłoszony.

Ogłoszenie ofert poprzedziło zebranie Rady Sportu. Ostatecznie do puli związanej z rozwojem sportu w Gminie Kruszwica trafi 360 tysięcy złotych. To o  35 tysięcy złotych więcej niż dotychczas. 

Ostatnie kilka miesięcy to wyjątkowo wyraźne zaangażowanie się w zwiększenie środków na pulę sportu ze strony Klubu Piłkarskiego Gopła Kruszwica. Stowarzyszenie uczestniczyło w spotkaniach z innymi klubami, naświetlało ich problemy oraz wielokrotnie zwracało się do Gminy Kruszwica o zwiększenie środków na cele związane ze sportem.

[ZT]6026[/ZT]

Dodatkowe 35 tysięcy złotych zostanie rozdzielone między wszystkie kruszwickie kluby sportowe, które zdecydują się złożyć ofertę. W tej sytuacji nie rozwiąże to nawet połowy problemów z jakimi borykają się stowarzyszenia ale będzie dodatkowym zastrzykiem gotówki.

[ZT]5765[/ZT]

[ZT]5735[/ZT]

Planowana dotacja celowa może być udzielona w szczególności na realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów oraz korzystania z obiektów sportowych oraz sfinansowanie stypendium sportowych i wynagrodzeń.

Rozstrzygnięcie konkursu poznamy 3 stycznia. Realizacja zadań musi odbyć się do 31.12 2019 roku. 

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone