Zamknij
REKLAMA

Już dziś pierwsze zajęcia szkółki piłkarskiej. Zapisy i rejestracja zawodników trwa!

14:31, 15.05.2019 | art. spons
REKLAMA

Przy współpracy z Klubem Piłkarskim "Gopło" Kruszwica działalność rozpoczęła szkółka piłkarska Football Academy Kruszwica. To okazja aby młodsze dzieci również mogły uczestniczyć w rozwijaniu swojej pasji do piłki nożnej. Pierwszy trening już dziś (15.05) na kruszwickim orliku o godzinie 16:00.

Footbal Academy to największa sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w Polsce. W całym kraju funkcjonuje już 200 ośrodków w tym również w Kruszwicy. Innowacyjne i dynamiczne metody są już stosowane  m.in. na terenie Wielkiej Brytanii. 

Podstawą działalności Football Academy Kruszwica będą profesjonalne zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Ośrodek w Kruszwicy stanie się również naturalnym zapleczem dla grup młodzieżowych trenujących w klubie piłkarskim "Gopło" Kruszwica.

- Funkcjonowanie szkółki opieramy na starannie dobranym sprzęcie treningowym oraz wykwalifikowanej kadrze trenerskiej. Do naszej szkółki może zapisać się każdy zawodnik i zawodniczka bez względu na umiejętności. Młodzi piłkarze zapoznają się z treningiem przez zabawę i edukację oraz sport - informuje Oliwia Socha.

Termin pierwszego treningu wyznaczono na 15 maja (16:00) na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2. Zapisy obejmują dzieci w wieku od 4 do 9 lat. KLIKNIJ ABY ZAPISAĆ DZIECKO TUTAJ.

W szkole piłkarskiej obowiązuje podział na grupy treningowe, których nazwy wywodzą się od angielskich piłkarzy: Beckham (4-5 lat), Owen (6-7 lat),
Lampard (8-9 lat) oraz Rooney (10-12 lat).

Aktualności dotyczące FOOTBALL ACADEMY KRUSZWICA możesz znaleźć TUTAJ.

Piłka nożna dzieci a piłka nożna dorosłych to dwa odrębne pojęcia. Praca z małymi dziećmi powinna skupiać się wyłącznie na ich potrzebach, zainteresowaniach i pragnieniach. Wynik w tym wieku jest nieistotny. Pierwszy trening już dziś o 16:00. Nabór zawodników wciąż trwa.

- Często się zdarza, że trenerzy zwracają uwagę na końcowy rezultat meczu czy zawodów. Dodatkowo są jeszcze motywowani oczekiwaniami rodziców, którzy mają nadzieję, że ich dziecko zawsze zwycięży. Futbol dziecięcy to przede wszystkim rozrywka, zabawa, coś z czym powinna kojarzyć się przyjemność i zadowolenie - dodaje rozmówca.

(art. spons)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA