Zamknij

Powstanie mapa międzynarodowych szlaków rowerowych w naszym województwie. EuroVelo09 będzie przebiegać przez Kruszwicę.

20:54, 17.08.2019 | Portal Kujawski
REKLAMA
Skomentuj

 

Urząd Marszałkowski rozstrzygnął postępowanie na opracowanie map przebiegu dwóch międzynarodowych dróg rowerowych EuroVelo nr 2 i 9. W praktyce będzie to też opracowanie ich przebiegu, bowiem dzisiaj znamy tylko orientacyjny ich przebieg. Wykonawca będzie musiał opracować szczegółowy przebieg, aby był on jak najbardziej atrakcyjny dla użytkowników jednośladów.

EuroVelo to projekt Europejskiej Federacji Cyklistów wspierany przez Unię Europejską. Również fundusze europejskie wspomogą opracowanie przebiegu szczegółowej trasy w województwie kujawsko-pomorskim.

Droga EuroVelo9 nazywana ,,Bałtyk – Adriatyk” biegnie przez Polskę, Czechy, Austrię, Słowenię, Włochy i Chorwację. W specyfikacji zamówienia przyjęto, że biec będzie ona w naszym województwie przez Mogilno, Strzelno, Kruszwicę, Inowrocław i Bydgoszcz.

Droga EuroVelo2 zaczyna się w Irlandii i biegnie przez Wielką Brytanię, a następnie już na kontynencie przez Holandię, Niemcy, Polskę, Białoruś, aż do stolicy Rosji Moskwy. Dla kujawsko-pomorskiego przyjęto przebieg: Mogilno – Strzelno – Kruszwica – Włocławek.

Urząd Marszałkowski wybrał ofertę firmy VISION Managment& Consulting z Gdańska, która zaoferowała najniższą cenę za opracowanie mapy – niecałe 19 tys. zł. Najdroższa oferta jednej z warszawskich firm przekroczyła 120 tys. zł. Zadanie dofinansuje Unia Europejska z programu Interreg Europa. Mapa powinna być gotowa do końca stycznia.

 

(Portal Kujawski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JajcaŻJajcaŻ

1 0

I tym sposobem nasz kochana Kruszwica znów stanie się centralnym punktem Polski, co prawda na razie dla rowerzystów, ale zawsze 👍🙂 22:01, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone