Zamknij

Football Academy Kruszwica ogłosiło wrześniowe nabory do drużyn [SZCZEGÓŁY]

07:51, 06.09.2019 | Football Academy Kruszwica

Jak dołączyć do Football Academy Kruszwica?

Twoje dziecko ma mnóstwo energii? Zauważasz, że uwielbia zabawy z piłką? Chcesz, żeby więcej się ruszało? Marzysz o tym, by zostało profesjonalnym piłkarzem lub piłkarką? A może po prostu - wraz z początkiem roku szkolnego - szukasz dla niego aktywnych form spędzania czasu?

Każdy z powyższych powodów jest dobry, by sprawdzić, jak Twoje dziecko odnajdzie się na treningach piłki nożnej!

DLA KOGO?
Szkółka piłkarska dla dzieci - Football Academy  Kruszwica rozpoczęła swoją działalność w maju bieżącego roku. Obecnie w ośrodku trenuje blisko 80 osób.

Naszą misją jest nauczanie gry w piłkę nożną wszystkich chętnych dzieci już od czwartego roku życia - zgodnie z ogólnopolskim systemem szkolenia Football Academy.

Wszystkim naszym zawodnikom oferujemy niesamowitą dziecięcą przygodę, a najbardziej utalentowanym młodym piłkarzom - wyjątkowe możliwości rozwoju swoich umiejętności w ramach naszych ogólnopolskich projektów szkoleniowych.

ZGŁOŚ SIĘ TUTAJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

Zapisy do Football Academy Kruszwica odbywają się za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego.

Nabór prowadzony jest dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Dlaczego to wcale nie za wcześnie?

Jeżeli jesteś rodzicem cztero- lub pięcioletniego dziecka, prawdopodobnie dorastałeś w latach osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych. To zatem zrozumiałe, że niekoniecznie potrafisz sobie wyobrazić treningi piłki nożnej dla dzieci w tak młodym wieku. Jak to może wyglądać? Czy to w ogóle ma sens? Czy naprawdę są z tego korzyści na przyszłość?

Trenerzy tworzący ogólnopolskie struktury Football Academy zwracają uwagę na szereg rozmaitych czynników:

- Warto, żeby dzieci się ruszały, rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności nie tyle nawet piłkarskich, ale takie społecznych, jak współpraca z innymi dziećmi, słuchanie poleceń, otwieranie się na pytania zadawane przez trenerów - uważa dyrektor sportowy Football Academy, Paweł Jędrzejewski.

Treningi piłki nożnej na tym etapie wiekowym nie mają charakteru zajęć "typowo" piłkarskich.

- Prowadząc zajęcia z cztero-, pięciolatkami, bardzo mocno skupiam się na takich ogólnorozwojowych elementach - dodaje trener Football Academy Gryfice, Tomasz Hoderny. - Piłka w tych ćwiczeniach jest takim dodatkiem.

Być może wbrew pozorom, im młodsze dziecko, tym... łatwiej jest też je czegoś nauczyć.

- Łatwiej jest wypracować pewne nawyki - twierdzi trener Football Academy Opole, Wojciech Falenta. - Mam na myśli zarówno nawyki typowo piłkarskie, techniczne, takie jak np. panowanie nad piłką obiema nogami, jak i nawyki natury bardziej wychowawczej, czyli np. przybicie "piątki" z trenerem przed rozpoczęciem każdego treningu.

A jakie różnice widzą u zawodników, którzy bardzo wcześnie rozpoczęli treningi piłki nożnej, trenerzy Reprezentacji Polski FA?

- Widać gołym okiem, że zawodnicy, którzy trenują od czwartego, piątego, najpóźniej szóstego roku życia, to chłopcy, którzy osiągając wiek 12-13 lat, mają bardzo wysokie umiejętności, jeśli chodzi o technikę indywidualną czy rozumienie gry - przekonuje trener Kadry Polski FA w roczniku 2007, Grzegorz Kmiecik.

- Bardzo mi się podoba to, jak oni współpracują w grupie - dodaje trener Kadry Polski FA w roczniku 2008, Wojciech Waleriańczyk. - Wiedzą, że warto dbać o drugiego człowieka, tak mi się wydaje.

Co obserwują z kolei rodzice młodych piłkarzy?

Posłuchaj w poniższym materiale wideo:

(Reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone