Zamknij
REKLAMA

Raz na 100 lat. Kruszwiczanie na gali z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego [ZDJĘCIA]

07:27, 28.10.2019 | MOW
Skomentuj
REKLAMA

Dnia 26 października 2019r. na zaproszenie PKOL przedstawiciele kruszwickiego środowiska olimpijskiego w osobach: Ilony Dybicz dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt im. Polskich Olimpijczyków oraz Ireneusza Śmigielskiego i Arkadiusza Dybicza z Klubu Olimpijczyka, mieli zaszczyt uczestniczyć w Gali z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Uroczystość, która odbyła się w Teatrze Narodowym w Warszawie pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, Prezydenta MKOL i Prezydenta EOC, zgromadziła gwiazdy polskiego sportu, korpus dyplomatyczny oraz działaczy ruchu olimpijskiego z całego świata.

Podczas gali uświetnionej występem orkiestry, chóru i solistów Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie, byliśmy świadkami wspaniałego momentu, jakim było wręczenie Anicie Włodarczyk złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Londynie, który jej konkurentka straciła z powodu dopingu. Następnie widzowie zostali zabrani w muzyczną podróż przez pięć kontynentów świata.

Po części oficjalnej mieliśmy okazje osobiście pogratulować naszej mistrzyni i złożyć zaproszenie do wizyty w naszym mieście. Otrzymaliśmy zapewnienie, że po Igrzyskach w Tokio do takiego spotkania dojdzie. Była również okazja do rozmów z innymi olimpijczykami min. Justyną Kowalczyk, Szymonem Ziółkowskim, Tomaszem Kucharskim, Tomaszem Majewskim, Edwardem Skorkiem, Władysławem Kozakiewiczem, Włodzimierzem Lubańskim i wieloma innymi.

Złożyliśmy również życzenia powrotu do zdrowia obecnemu na Gali Ryszardowi Szurkowskiemu. Kolejna taka Gala za 100 Lat, ale emocje związane ze startem Polskich Olimpijczyków w Tokio już w przyszłym roku. Trzymamy za nich kciuki!

(MOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz