Zamknij

Wspólnota i mieszkańcy z Kruszwicy protestują w sprawie wyników papieskiego konkursu. Przygotowali pismo

15:47, 01.06.2020 | AS, nadesłane
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Kujawskiej 1 w Kruszwicy wraz z mieszkańcami Osiedla nie zgadzają się z wynikami papieskiego konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Poniżej treść pisma wystosowanego do organizatora.

Protest dot.wyników konkursu.

W związku z przeprowadzonym konkursem "Urodziny Papieża w moim domu" Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, nie zgadza się z wynikami konkursu, w którym braliśmy udział i otrzymaliśmy wyróżnienie. Zgłoszenie zostało złożone w kategorii spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. W ogłoszonych wynikach nagród w naszej kategorii nie przyznano, jedynie 3 wyróżnienia.

Regulamin przewidywał 1, 2 i 3 miejsce oraz 1 wyróżnienie, nie trzy. W przypadku zbyt małej ilości prac, lub niskiego ich poziomu, konkurs miał pozostać nierozstrzygnięty. Postanowienia te zostały złamane, gdyż nagród nie przyznano, natomiast aż 3 wyróżnienia. Ponadto do kategorii spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych zakwalifikowano Spółdzielnię socjalną i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi, które nie mają nic wspólnego ze spółdzielnią czy wspólnotą mieszkaniową.

Są zupełnie innymi tworami z wyboru. Kolejnym zarzutem, który podnosimy, jest lokalizacja dekoracji. W naszej kategorii wystrój miał dotyczyć miejscowości, ulic, osiedli, a nie wnętrz pomieszczeń, nawet nie okien. Nasza dekoracja jest dekoracją miasta, osiedla, głównej ulicy, a nie wnętrza świetlicy w dobie pandemii, gdzie podziwiać mogą nieliczni.

Nasza stoi do dzisiaj, widzą ją wszyscy przechodzący, przyjezdni, podziwiają często ze łzami w oczach, dziękując za wzbudzone emocje i przywołane wspomnienia. Istotnymi elementami rozstrzygającymi były kreatywność, oryginalność i estetyka prac. U nas poza flagami i kwiatami przyniesionymi przez mieszkańców, którzy współuczestniczyli w tworzeniu naszej wizualizacji, ozdoby zostały zrobione własnoręcznie, napisy, gołębie i postać wycięta ze zdobytych paneli podłogowych, herb wycięty i malowany.

Wszystko to, finansowane z funduszy prywatnych mieszkańców, a nie wspólnej kasy. Ponadto wystawa jest oświetlona, a w dniach 17 i 18 maja, towarzyszyła jej całodniowa oprawa muzyczna, ulubionych melodii papieskich. Niezadowoleni jesteśmy z przypisaniem innych organizacji do naszej kategorii. Jeżeli zgłoszeń była niewystarczająca ilość, zrozumielibyśmy przyznanie wyróżnienia tylko naszej wspólnocie lub jego brak, a nie wyróżnienie wraz z nami tych, którzy poza kategoriami prace przysłali. Jeżeli ich prace zyskały uznanie, można było wyróżnić, poza przyjętymi kategoriami, nas w naszej wyróżnić, albo jeśli byliśmy jedynymi w swojej kategorii, dla przykładu i zachęty dla innych wspólnot, że jest sens działać, integrować się w miejscu zamieszkania, nagrodę w drodze wyjątku, nam przyznać.

Rozumiemy promowanie obszarów, organizacji wiejskich, jednak nie kosztem tzw. wrzucenia nas do jednego worka z dekoracją, której głównym elementem był tort, z być może jego autorkami, dopiero po dłuższej obserwacji można było dostrzec rysunek papieża. Po torcie zapewne ani śladu a nasza wystawa zgodnie z zaleceniem, do rocznic pielgrzymek papieskich cieszyć ludzi będzie. Nie w świetlicy, a przy ulicy prowadzącej do Kolegiaty.

Gusta, odbiór, wystroje są różne, o nich się nie dyskutuje, ale klasa i elegancja docenione winny być zawsze, zwłaszcza, kiedy tematem konkursu jest uhonorowanie tak wielkiego w historii Człowieka.

Otrzymane wyróżnienie wbrew oczekiwaniom nie jest dla nas nagrodą, za to może wesprzeć szczytny cel" Proteza dla Dominika" zrzutka.pl "Pomóż w walce z rakiem".

Z poważaniem: Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej przy ulicy Kujawskiej 1 w Kruszwicy

[ZT]12148[/ZT]

 

(AS, nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AaaAaa

8 2

Z jednej strony - to takie symboliczne i na wskroś polskie - robić raban o wystawkę z papieżem. A z drugiej widać, że ktoś włożył dużo pracy w tę "instalacje". Organizator chyba trochę nie miał pomyślunku oceniając wszystkie prace tak samo 16:53, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I o co ten raban?I o co ten raban?

12 5

I o co ten raban?
o tę żałosną szopkę wiosenną?- wyróżnić to raczej powinno się tych, którzy mają więcej rozumu i takich cyrkach nie uczestniczą. 21:31, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz