Zamknij

15 października w Malwach znów pojawią się poeci. Tym razem gościem będzie Wiesława Kluszczyńska-Słowińska [ZDJĘCIA]

14:04, 04.10.2021 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy piątek w kawiarni pod Malwami odbędzie się wieczór autorski poetki Wiesławy Kluszczyńskiej-Słowińskiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Poetyckie spotkanie z Wiesławą Kluszczyńską-Słowińską rozpocznie się 15 października o godzinie 18:00. Poetycki wieczór poprowadzi tradycyjnie Magdalena Jagiełłowicz.

Wiesława Kluszczyńska - Słowińska  – zodiakalny byk, rocznik ’57.

Bydgoszczanka z urodzenia zakochana w swoim mieście i jego ambasador, o czym świadczy zdobycie uprawnień przewodnika po Bydgoszczy i po Exploseum i współpraca z Loklną Organizacją Turystyczną ByLOT.  Z wykształcenia ekonomistka (absolwentka UMK w Toruniu), pracowała  jako główny księgowy. 

Po raz pierwszy zaprezentowała swoje wiersze w literackim Klubie Nauczycieli Pomorza i Kujaw. Debiutowała w ogólnopolskim konkursie na Chojnickiej Nocy Poetów 2003, zdobywając drugie miejsce. Od 2004 roku jest również członkiem wojskowej Grupy Literackiej „Dysonans”  we Wrocławiu oraz RSTK oddział Bydgoszcz.

Debiutowała tomikiem Zgubiłam zieloność  (2004). Drugą książkę poetycką  "nie tu, a jednak" wydała w 2009 roku, trzecią -  po pestkę w 2018.  Jej wiersze i publicystykę drukowały m. innymi  takie czasopisma jak  Pobocza; Arkadia, Ślad;  Akant; Bez Kurtyny; Wiadomości , głosy, rozmowy o szkole, Znaj.

Nagradzana w wielu konkursach ogólnopolskich.

Jako laureatka  I miejsca ogólnopolskiego konkursu  O strzałę Erosa (2008) miała prezentację 20 wierszy w cyklu Radiowa Książka Poetycka w Radiu Zachód (rozgłośnia regionalna PR) w Zielonej Górze. 

Brała udział w przedsięwzięciach:  Port poetycki w ramach projektu Rejs w Bydgoszczy,  Głogowskie Konfrontacje Literackie (Głogów), Ogólnopolskie Spotkania Literackie Pokoleń (Kobylniki), Trójkąt Literacki (Bydgoszcz), Międzynarodowe Spotkania Literackie POBOCZA (Więcbork)- w tych ostatnich również jako współorganizator; współpracowała z kwartalnikiem społeczno-kulturalnym Bez Kurtyny (Wrocław).
Jest współautorką ponad 30 almanachów i antologii, w tym pokonkursowych. 
.

[ZT]17750[/ZT]

[ZT]17745[/ZT]

[ZT]17743[/ZT]


 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KocurekKocurek

1 0

Super wiadomość, oczywiście zaszczycę również swoją skromną osobą. 14:22, 04.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%