Zamknij

Wigilia 2021 dla osób samotnych i starszych w Kruszwicy - inna niż zawsze

11:03, 27.12.2021 | .

Co roku w grudniu Zarząd Miejsko-Gminny Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Kruszwicy we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kruszwicy organizował wigilię dla osób starszych, samotnych z terenu miasta i gminy Kruszwica.

Z powodu epidemii COVID-19 w Polsce organizacja spotkania przy wigilijnym stole nie była możliwa. Jednak My nie zapominamy o osobach, które spędziły te święta samotnie w zaciszu swoich domów. Dlatego w dniach 21 i 22 grudnia 2021 r. pracownicy MGOPS w Kruszwicy dostarczyli osobiście osobom starszym i samotnym 60 cateringów wigilijnych wraz z paczkami świątecznymi z drobnym upominkiem. Nie obyło się bez chwil wzruszeń.

Mamy nadzieję, że ten mały gest przyniósł Wam chociaż trochę radości. Choć nie mogliśmy się w tym roku połamać z Wami opłatkiem, złożyliśmy wszystkim świąteczne życzenia oraz życzenia na Nowy Rok.

Zarząd Miejsko-Gminny PKPS w Kruszwicy pragnie serdecznie podziękować pracownikom MGOPS w Kruszwicy za wszelką pomoc, Zajazdowi U Piasta Kołodzieja - za przygotowanie cateringu wigilijnego, darczyńcom tj. Zakładom Tłuszczowym w Kruszwicy, Zakładom Przetwórstwa Zbożowo- Młynarskiego w Kruszwicy oraz „Cukrowni Kruszwica” - za przekazane produkty spożywcze do paczek dla osób samotnych.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których przygotowaliśmy równie paczki świąteczne ze słodyczami i drobnym upominkiem. Otrzymało 10-cioro dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy wytypowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kruszwicy. Catering i zakup paczek świątecznych finansowany jest ze środków budżetu gminy w ramach zadania pn. „Organizowanie różnorodnych form pomocy osobom i rodzinom wymagającym wsparcia z Gminy Kruszwica”.

Zarząd M-G PKPS w Kruszwicy

[ZT]18575[/ZT]

[ZT]18567[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%