Zamknij

O poezji w Malwach: W grudniu czeka nas spotkanie autorskie z Krystyną Wulert

05.03, 19.11.2022 pb Aktualizacja: 05.04, 19.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

"Spotkaliśmy się na chwilę by spojrzeć na siebie..." - pod takim hasłem odbędzie się grudniowe spotkanie poetyckie w Kawiarni-Restauracji pod Malwami. Tym razem gościem będzie Krystyna Wulert.

Spotkanie poetyckie odbędzie się 2 grudnia o godzinie 18:00. Poprowadzi je jak zawsze Magdalena Jagiełłowicz. O swojej poezji opowie tym razem Krystyna Wulert.

Krystyna Wulert pochodzi z Janikowa, obecnie mieszka w Bydgoszczy. Od roku 1987 jest członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Bydgoszczy. Do roku 2002 była członkiem zarządu, a od 2003 roku pełni funkcję prezesa stowarzyszenia. W latach 2004-2008 była członkiem Rady Krajowej RSTK w Warszawie. Od 2008 roku jest zastępcą przewodniczącego tejże Rady.

[ZT]21929[/ZT]

[ZT]21952[/ZT]

W 1988 roku weszła w skład społecznej Kapituły dla nadania medalu „Za Zasługi dla Kultury Robotniczej” im. Jakuba Wojciechowskiego. Współtworzyła i aktywnie działała w Światowym Zlocie Bydgoszczan. Od wielu lat współpracuje ze środowiskami osób niepełnosprawnych - współpracowała z Domem Pomocy Społecznej w Siemionkach, DPS w Gołuszycach koło Świecia, z Okręgiem Kujawsko-Pomorskiego Związku Niewidomych. W 2014 roku została wyróżniona honorową odznaką „Przyjaciel Niewidomych”. Kilkakrotnie wyróżniona Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za promocję poezji w naszym województwie. Prowadzi indywidualne konsultacje recytatorskie, promuje młode talenty literackie, sama będąc laureatką wielu konkursów recytatorskich.

Jest autorką tomiku poetyckiego „Zapytaj siebie”. W przygotowaniu jest jej kolejna książka poetycka. W 1997 roku została wyróżniona  Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, w 2010 otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w roku 2018 została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

[ZT]22021[/ZT]

Z Kruszwicą związała się przede wszystkim przez Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń. Od 1993 roku wpisały się one w mapę kulturalną miasta i gminy Kruszwica. Spotkania gromadziły wielu zdolnych poetów z całego kraju. Od 2008 roku do kruszwickiej imprezy poeci kwalifikują się poprzez udział w konkursie poetyckim. Jego pokłosiem jest trzynaście almanachów poetyckich, które współredagowała.

Przez wiele lat jako jurorka konkurów recytatorskich współpracowała z Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”  w Kruszwicy. Od kilkunastu lat jest przewodniczącą jury Gminnego Konkursu Małych Form Teatralnych w Szkole Podstawowej w Polanowicach. W 2022 roku została nagrodzona tytułem Honorowego Obywatela Kruszwicy.

Pod Malwami wystąpi także zespół Dookoła, który tworzą Joanna Babiarz-Szot (skrzypce, melodyka, przeszkadzajki i wokal) oraz Janusz Szot (gitara, harmonijka ustna i wokal).

[ZT]22024[/ZT]

[ZT]22019[/ZT]

(pb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%