Zamknij
REKLAMA

Kuba Blokesz na Wzgórzu Zamkowym w Kruszwicy [VIDEO]

12:01, 13.09.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Recital piosenki poetyckiej będzie okazja wysłuchać podczas tegorocznych Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Kuba Blokesz z zespołem.

- Kolekcjonuje piosenki. Szukam słów i muzyki, które robią różnicę. Gram na gitarach i śpiewam. Komponuję, piszę teksty i tłumaczę. Spotykam się ze słuchaczami na płytach, w internecie i podczas koncertów, pomagają im zostawić kłopoty codzienności ze sobą - mówi o swojej twórczości Kuba Blokesz.

Artysta jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki, występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia oraz współpracował z artystami m.in. Romanem Kołakowskim, Stefanem Brzozowskim czy Andrzejem Poniedzielskim.

- Zajmuję się piosenkami ponieważ to w nich pulsują najszczersze opowieści o ludziach.Kiedy pierwszy raz podczas śpiewania piosenki ujrzałem wśród mojej widowni łzy wzruszenia, a wzdłuż swojego kręgosłupa poczułem ciepły dreszcz emocji, zrozumiałem że właśnie to chcę ludziom dawać jak najczęściej - dodaje artysta.

W 2016 roku, z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: „Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu”  z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. To na nim Kuba Blokesz pełnił  rolę producenta i kompozytora,  nagrywał również gitary i śpiewał. Aktualnie pracuje  nad drugim albumem z tej serii, tym razem  z tekstami św. Teresy z Lisieux.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30 w piątek 14 września.

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (3)

aleale

0 0

kto to jest?
23:33, 13.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ALEALE

0 0

przecież napisane tylko czytać umieć trzeba 00:07, 14.09.2018


nie to ,żebym był fanie to ,żebym był fa

0 0

Po wysłuchaniu tego utworu, muszę przyznać,że wykonawca prezentuje wysoki poziom wokalny, ma warsztat, jego przekaz dociera do mnie bez trudu ,wręcz wnika niezauważalnie.Nie znam go,ale warto posłuchać........nie narzuca się, nie męczy. 00:14, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone