Zamknij
REKLAMA

Uroczyste otwarcie Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń 2018

00:58, 14.09.2018 | P.B
REKLAMA

W Kobylnikach pojawili się artyści z całej Polski, zakwalifikowani w drodze konkursu poetyckiego. Ich prace oceniło jury w składzie Jolanta Baziak-Jankowska, pisarka, redaktor naczelna Ogólnopolskiego Miesięcznika Literackiego „Akant”, Wiesław Trzeciakowski, pisarz i publicysta, Grzegorz Grzmot Bilski, poeta, filozof, Wojciech Banach, pisarz, Prezes Zarządu Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Należy nadmienić, że pierwsze Literackie Spotkania miały miejsce w 1989 roku w Wenecji koło Żnina, a od 1993 na gościnnej ziemi kruszwickiej  w Pałacu w Kobylnikach. Zgodnie z regulaminem konkursu w progach Pałacu w Kobylnikach zagościło 38 poetów.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali konkursu poetyckiego dla dzieci i młodzieży "Strofy znad Gopła" oraz laureaci konkursu dla dorosłych. Ponadto nagrody wręczone także zaangażowanym w organizację imprezy. Od początku imprezy w Kobylnikach literackie spotkania prowadzą Magdalena Jagiełłowicz oraz Krystyna Wulert.

Wiersze nagrodzonych wkrótce

I nagrodę w konkursie dla dorosłych otrzymał Kacper Płusa. Miejsce drugie zajęła Dorota Nowak oraz Dariusz Małek. Na trzecim miejscu znalazł się utwór Agnieszki Tomczyszyn-Harasymowicz. 

Relacja video wkrótce.

Organizatorami wydarzenia są Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Bydgoszczy.
Imprezę współorganizują Centrum Kultury i Sportu Ziemowit w Kruszwicy, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, Muzeum im. Jana Kasprowicza  w Inowrocławiu, „Kwartalnik Artystyczny. Kujawy i Pomorze” oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Bydgoszcz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Kruszwica.

(P.B)
REKLAMA
REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone