Zamknij

Mieczysław Wojtasik w Kruszwicy. Poeta będzie gościem majowego spotkania pod Malwami

12:48, 16.05.2019 | M.T.
REKLAMA
Skomentuj

Poeta, satyryk, krytyk literacki oraz wydawca przyjedzie do Kruszwicy. Mieczysław Wojtasik to kolejny gość spotkań literackich organizowanych w Kawiarni-Restauracji pod Malwami.

Mieczysław Wojtasik to kolejny gość Magdaleny Jagiełłowicz, prowadzącej spotkania literackie pod Malwami. Jest poetą, satyrykiem, krytykiem literackim oraz wydawcą.

Mieczysław Wojtasik urodził się w 1941 r. w  Paniewku na Kujawach. Ukończył SGGW w Warszawie. Pracował ostatnio jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Debiutował poetycko w „Faktach i Myślach” w 1967 roku. Jest autorem dwunastu zbiorów poezji, dwóch zbiorków aforyzmów i jednego fraszek.

Publikował też swoje utwory w ponad 40 almanachach i antologiach oraz w czasopismach i na antenie Polskiego Radia. Wiersze jego tłumaczono na język angielski, chiński, ukraiński, czeski i esperanto; sam tłumaczył z bułgarskiego, ukraińskiego i rosyjskiego. Jest wiceprezesem Bydgosko-Toruńskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, członkiem  zarządu Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury i przewodniczącym Klubu Literackiego Nauczycieli Pomorza i Kujaw.

Spotkanie odbędzie się 24 maja o godzinie 18:00. Zaproszenia na spotkanie są dostępne w Kawiarni-Restauracji pod Malwami od 17 maja. 


(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone