Zamknij
REKLAMA

Zakończył się XIX Powiatowo-Regionalny konkurs dla gimnazjalistów oraz I Gminny Konkurs Szkół Podstawowych. Kto wygrał? [FOTO]

14:41, 18.05.2019 | RED
REKLAMA

 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy odbył się XIX Powiatowo-Regionalny Konkurs dla gimnazjalistów oraz I Gminny Konkurs dla Uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem: "Głośne, poprawne czytanie, wyrazistość słowa to kształt i rysunek mowy".

Konkurs został zorganizowany tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy. W tym roku formuła nieco się zmieniła z uwagi na zmiany w oświacie związane z likwidacją gimnazjów. 

Starania uczniów oceniło jury w składzie: Magdalena Jagiełłowicz (pomysłodawca kulturalnego wydarzenia - dziś konkurs kontynuuje Anna Mruk), Janina Sikorska oraz Grażyna Strzelczyk. W konkursie gimnazjalnym najlepsza okazała się Justyna Budkowska, która zajęła I miejsce. Na podium znaleźli się także Martyna Przybysz (miejsce II) oraz Jakub Nowak (III miejsce).

W konkursie dla uczniów szkół podstawowych zwycięzcą został Karol Tomczak. Drugie miejsce przypadło Marcie Wojciechowskiej, a trzecie zajęła Amelia Siwek. Przyznano także wyróżnienie, które otrzymała Weronika Nowakowska.

Konkurs był okazją do podziękowań jakie złożono na ręce byłej dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Janinie Sikorskiej.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone