Zamknij
REKLAMA

Rusinowo: II edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"!

08:27, 20.05.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie odbyły się przesłuchania w ramach II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu!”.

Konkurs ten został przeprowadzony w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i jest częścią wieloletniego programu rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2020. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 300 szkół z całej Polski, z naszego województwa – 10. Organizatorem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to prezentacja hymnu państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych. Spośród zaproponowanych ośmiu utworów uczniowie naszej szkoły wykonali „Rotę” oraz „Żeby polska była Polską”. Jednym z kryteriów oceny było wykonanie pieśni przez jak największą część społeczności szkolnej. W naszej placówce do prezentacji przystąpiło 84,75 uczniów.

Prezentacji pieśni przyglądali się przedstawiciele władz samorządowych: Pan Andrzej Michalak w-ce przewodniczący Rady Miejskiej w Kruszwicy, Pan Marcin Piotrowski dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy oraz jury w skład którego weszli: prof.dr hab. Roman Grucza prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Pałacu Romantycznego w Turznie, dyrektor Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Turznie oraz prof. dr nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza- Rogalska teoretyk muzyki, dyrygent, kierownik Katedry Pedagogiki Muzyki Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Po pierwszym etapie zostanie wyłoniona szkoła najlepiej prezentująca utwory w województwie, a po drugim etapie – najlepsza spośród wszystkich biorących udział w konkursie.
 

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone