Zamknij

500 plus na pierwsze dziecko. Porady: Jak i gdzie składać wnioski?

12:38, 12.06.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj


Zgodnie z zapowiedziami polityków Prawa i Sprawiedliwości, program "Rodzina 500 plus" ma objąć wszystkie dzieci do 18. roku życia. Dotyczy to także dzieci pierwszych i jedynych w rodzinie. Taka możliwość już od 1 lipca.

Program "Rodzina 500 plus" ma według założeń objąć wszystkie dzieci do 18. roku życia. Tym razem jednak na świadczenia mogą także liczyć rodzice dzieci urodzonych jako pierwsze lub będące tzw. jedynakami. Dotychczas obowiązywało w tej sprawie kryterium dochodowe.  Teraz zostanie zniesione.

Od 1 lipca możliwość złożenia wniosku odbywać się będzie drogą elektroniczną, która obejmie kanał bankowości elektronicznej, portal [email protected] oraz portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia zainteresowani wniosek będą mogli złożyć w wersji tradycyjnej.

- Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 roku oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacony najpóźniej do 31 października. Liczymy, że samorządy tak jak dotychczas będą sprawnie realizować program i pierwsze pieniądze trafią do rodziców jeszcze w lipcu - podaje Ministerstwo Rodziny.

Złożenie wniosku we wrześniu daje możliwość wypłaty 500 plus, z wyrównaniem lipca (termin do 30 listopada). Pismo, które wpłynie po 30 września naliczy świadczenie od miesiąca złożenia wniosku. A co z osobami, które już 500 plus pobierają i świadczenia są im przyznane do 30 września 2019?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Od 1 lipca powinni oni złożyć jeden wspólny wniosek. Obejmie on wszystkie dzieci w rodzinie. W przypadku kruszwiczan możliwość złożenia wniosku drogą tradycyjną będzie możliw tak jak dotychczas w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Rybackiej od 1 sierpnia.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone