Zamknij

Lider edukacji. Będziemy wybierać najlepszych nauczycieli

09:51, 08.07.2019 | UM
Skomentuj
REKLAMA

Doroczne marszałkowskie nagrody dla najlepszych nauczycieli po raz czwarty przyznamy w prestiżowej formule, podkreślającej rangę tego zawodu i wagę związanych z nim zadań. Na kandydatury czekamy do końca lipca. 

- Zależy nam, by ci, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za to, co wynoszą ze szkół nasze dzieci, sami wzorowali się na najlepszych w swojej profesji. By pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów. Zależy nam też, by nauczyciele wybitni zostali odpowiednio uhonorowani – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Kandydatury mogą zgłaszać podmioty prowadzące szkoły, przedszkola lub inne placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe i organizacje pozarządowe. Osiemnastkę najlepszych w minionym roku szkolnym pedagogów wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa.

Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Pozostała siedemnastka odbierze równorzędne wyróżnienia, a cała osiemnastka także nagrody finansowe.

Gala nagród odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

SkromnySkromny

3 1

Pierwsze miejsce od końca listy należy się pani reni wel ..? 21:24, 08.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Skromny Skromny

3 1

„Czarnobyl” 21:25, 08.07.2019


Bartas700Bartas700

3 0

A są tacy? Gdyby byli to mature zdałoby 99 proc. uczniów. 21:47, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MlMl

0 0

Moja kandydatura na najlepszego nauczyciela Pani Małgorzata Jagodzińska super nauczyciel i człowiek 07:54, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

6 0

W tym roku nauczyciele sami powinni zrezygnować z tej nagrody, bo żaden z nich nie zasłużył. Większość z nich w tym roku pokazała, gdzie tak na prawdę mają szkołę. Smutne to, ale prawdziwe. Wyniki matur w naszej gminie(poza jednym wyjątkiem-Słowak) dobitnie pokazują, że zamiast ich nagradzać powinno się właściwie ich karać. Powiedzcie mi w jakim zakładzie za źle wykonaną pracę są nagrody, albo podwyżki pensji. To jest chore. 09:49, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA