Zamknij

Narodowe czytanie nie ominęło Kruszwicy. MOW dołączył do akcji

09:32, 10.09.2019 | MOW
REKLAMA

Badania naukowe wskazują, że czytając, dosłownie ćwiczymy nasz mózg, niemal jak mięśnie na siłowni! Nie bez powodu w starożytnej bibliotece aleksandryjskiej widniały słowa „Książki to lekarstwo dla umysłu”. Czytanie książek pozwala trenować bardzo wiele różnych zdolności umysłowych, m.in. porównywanie, ocenianie, wnioskowanie, planowanie i przewidywanie czy  koncentrację uwagi, znacząco rozwija również wyobraźnię i kreatywność.

Powagę i ważną rolę jaką pełni czytanie doceniono inicjując, w roku 2012, polską akcję społeczną, propagującą znajomość literatury narodowej, 
w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również  w środkach masowego przekazu. 

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy również dołączył do Narodowego Czytania, wybierając spośród zaproponowanych nowel, utwór Bolesława Prusa – „Katarynkę”.

Kadra pedagogiczna przeniosła wychowanki do świata Pana Tomasza i niewidomej dziewczynki. W pełnym skupieniu i powadze dziewczęta wysłuchały utworu oraz chętnie podzieliły się swoimi emocjami i refleksjami. Po spotkaniu można śmiało powiedzieć, że nie tylko „muzyka łagodzi obyczaje”.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym tego dnia dołączyła do niej literatura. Dziękujemy za wspólną lekturę. 

(MOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone