Zamknij

Dom Aniołów Stróżów w Kruszwicy realizował program profilaktyczny pod nazwą "Żyj z pasją"

18:45, 28.11.2019 | Piotr Olubiński, fot. Hanna Olubińska
Skomentuj
REKLAMA

 

Dotacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok 2019 pozwolił na realizację programu profilaktycznego pod nazwą "Żyj z pasją". W zajęciach wzięło udział 30 osób.

W zajęciach brała udział 30-osobowa grupa młodzieży z rodzin ryzyka, szczególnie dotkniętych problemem alkoholowym. Tematyką zajęć prowadzonych w formie warsztatów, ćwiczeń i spotkań indywidualnych z młodzieżą i członkami ich rodzin były m.in. : edukacja z zakresu problemów alkoholowych walka z różnymi innymi środkami uzależniającymi, taki jak narkotyki, dopalacze i nikotyna sposoby walki z przemocą i radzenia sobie ze stresem ćwiczenia budujące empatię, określające nasze uczucia i sposoby ich wyrażania. nauka zasad dobrej komunikacji, wyrabianie nawyku poszanowania własnego zdrowia.

Ważną częścią zajęć była muzykoterapia i terapia poprzez sztuki plastyczne, umożliwiające przekazywanie własnych uczuć w sposób  niewerbalny. Zajęcia zakończyły się opracowaniem Indywidualnych Programów na Życie i spotkaniem z rodzicami na którym m.in. przedstawiono formy spędzania czasu wolnego, w którym nie będzie miejsca na zażywanie szkodliwych dla życia używek.

Najbardziej aktywni uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Młodzież chętnie korzystała z dodatkowych zajęć realizowanych w ramach projektu. Były to zajęcia prowadzone w Klubie Aktywnej Młodzieży- wyjazdy do kina, warsztaty plastyczne i muzyczne. Dużym powodzeniem cieszyły się też zajęcia sportowe- wyjazdy na basen, tenis stołowy i gry świetlicowe.

Realizowany w DAS projekt pozwolił na zmianę priorytetów ważnych dla młodzieży oraz kształtowanie umiejętności podejmowania odpowiedzialnych i konstruktywnych decyzji.

(Piotr Olubiński, fot. Hanna Olubińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz