Zamknij

Dzisiaj sesja Rady Miejskiej w Inowrocławiu. O czym rozmawiano?

13:56, 31.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj odbyła się pierwsza po pandemicznej przerwie stacjonarna sesja Rady Miejskiej Inowrocławia. Radni rozpatrywali uchwały m.in. z zakresu finansów, spraw społecznych i promocji zdrowia, gospodarki przestrzennej i nieruchomości.

Pozytywnie rozpatrzono projekt uchwały zmieniającej budżet Miasta Inowrocławia na 2022 rok i w konsekwencji Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2034.

W porządek obrad wpisano także uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji zadań ujętych w Miejskiej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2016-2025 za 2021 rok. Uchwała została podjęta.

Ponadto radni zaopiniowali pozytywnie sprawozdanie z realizacji programu współpracy Miasta Inowrocławia z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami
wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2021 r.

Na sesji Komendant Straży Miejskiej Inowrocławia przedstawił sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej za 2021 r., które zostało przyjęta przez radnych.

W trakcie dzisiejszej sesji rozpatrzono pozytywnie projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Inowrocławia dla obszaru położonego w rejonie ul. Kruczej, a także w rejonie ulic: Szymborskiej, Jana Brzechwy, Sylwestra Ranusa i Leona Czarlińskiego. Uchwały zostały przez inowrocławskich radnych przyjęte.

Poruszono także kwestię rozstrzygnięcia Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 2, w którym rząd po raz kolejny postanowił nie uwzględnić dwóch największych wniosków Miasta Inowrocławia: 65 mln zł na budowę i remont dróg osiedlowych oraz 25 mln zł na budowę Centrum Wodnej Rozrywki na bazie basenu odkrytego, wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Rada Miejska Inowrocławia wyraziła stanowczy sprzeciw przeciwko traktowaniu mieszkańców Inowrocławia jako obywateli gorszej kategorii.

- Mieszkańcy zasługują na wsparcie finansowe na równi z mieszkańcami tych 9 gmin, które środki otrzymały – czytamy w stanowisku w sprawie nieudzielenia przez rząd wsparcia na kolejne wnioski inwestycyjne przygotowane przez Miasto Inowrocław, które zostało przez radnych przyjęte.

[ZT]20290[/ZT]

[ZT]20284[/ZT]

[ZT]20283[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%