Zamknij

Koła Gospodyń Wiejskich biorą udział w VII edycji konkursu kulinarnego

09.47, 18.10.2022 PK Aktualizacja: 09.50, 18.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizuje ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Za nami etap półfinałowy, w którym wyłoniono najlepsze koło z województwa kujawsko-pomorskiego oraz reprezentanta województwa w ogólnopolskim finale. Półfinał odbył się w Kowalu pod Włocławkiem.

To już VII edycja konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce, tegoroczna edycja przyciągnęła dokładnie 3196 kół z całego kraju. Na półfinale w Kowalu obecne były najlepsze koła z powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonione podczas etapu powiatowego.

Etap wojewódzki wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Krzekotowa w powiecie mogileńskim (gmina Dąbrowa), które zarazem wygrało etap powiatowy podczas sierpniowego Wielkiego Festynu Pomidorowego w Jeziorach Wielkich. Powiat inowrocławski w Kowalu reprezentowało koło gospodyń z Kruszwicy, które w czerwcu wygrało etap powiatowy.

Oznacza to, że Koło Gospodyń Wielkich z Krzekotowa w grudniu weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie. Drugie miejsce naszym województwie zajęły gospodynie z Ciechocinka, a trzecie Borzyszkowa.

Nagrody zwycięzcom i wyróżniony w etapie wojewódzkim wręczała Anna Gembicka – wiceminister rolnictwa i Marcin Wroński – zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

[ZT]21730[/ZT]

[ZT]21728[/ZT]

[ZT]21721[/ZT]

(PK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%