Zamknij

Premier: bez was nie byłoby wielu ocalonych istnień

13:07, 11.02.2020 | Autorka: Natalia Kamińska, Aleksandra Kuźniar nmk/ akuz/ mark/
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Podczas obchodów zorganizowanych z tego powodu szef rządu mówił, że operatorzy wykonują przepiękną i ważną społecznie pracę. "W różnych kontekstach mówi się często, że kto ratuje jedno życie, to tak, jakby ratował cały świat. Dla normalnego człowieka ratowanie ludzkiego życia w codziennych okolicznościach jest rzadkie, wyjątkowe. W waszym przypadku (...) mierzycie się z takim problemami bardzo często" - mówił premier.

"Bez Was, drodzy operatorzy numeru 112, nie byłoby wielu ocalonych istnień" - podkreślił. "Jesteśmy Wam - wszyscy Polacy - za to ogromnie wdzięczni. Za waszą cierpliwość, za waszą pracę, za wasze powołanie" - dodał.

"Polska byłaby bez Was na pewno mniej bezpieczna. Polacy byliby mniej bezpieczni. Wy, w zespoleniu ze służbami specjalnymi, z policją, Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną, ze służbami ratowniczymi i medycznymi stanowicie kopułę bezpieczeństwa nad Rzeczpospolitą, nad jej obywatelami" - podsumował.

Wprowadzanie numeru 112 w Europie rozpoczęło się na mocy dyrektywy 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 7 marca 2002 r., a od 12 lat jest to numer ratunkowy obowiązujący we wszystkich krajach UE. W razie zagrożenia życia lub zdrowia można się połączyć z operatorem bezpłatnego numeru 112 i uzyskać pomoc.

Dzień Numeru Alarmowego 112 jest w Europie obchodzony 11 lutego. W Polsce jest 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego - w każdym mieście wojewódzkim, a na Mazowszu w Warszawie i Radomiu. Pracuje w nich ponad 1300 osób, którzy zarejestrowali w ubiegłym roku ponad 22 mln zgłoszeń.(PAP)

 

(Autorka: Natalia Kamińska, Aleksandra Kuźniar nmk/ akuz/ mark/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone