Zamknij

Na terenach wiejskich musi być bezpiecznie. Szkolenie adresowane do dzielnicowych przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy

17:10, 25.02.2020 | KPP
REKLAMA
Skomentuj


Szkolenie adresowane do dzielnicowych mających w swoim rejonie tereny wiejskie, przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy. Wymiana informacji i doświadczeń ma służyć oczywiście poprawie bezpieczeństwa.

W lutym policjanci dzielnicowi, mający pod swoją „opieką” tereny wiejskie uczestniczyli w szkoleniu. Organizatorem jego była Państwowa Inspekcja Pracy. Tematyka obejmowała bezpieczeństwo na obszarach wiejskich i w gospodarstwach rolnych.

Szkolenie prowadził inspektor pracy i radca sekcji promocji i prewencji. Policjanci otrzymali wiedzę o wypadkach, ich etiologii oraz sposobach ich unikania. Co roku bowiem nie brakuje wypadków, które wynikają z zaniedbania ludzi, lekkomyślności lub braku przewidywania skutków zachowań. Niestety ofiarami bywają również dzieci, które mają bliski kontakt chociażby z maszynami rolniczymi.

Dyskusja z uczestnikami szkolenia pozwoliła na wymianę informacji, a dzielnicowi zostali dodatkowo wyposażeni w tematyczne broszurki pt. „Bezpiecznie na wsi”, „Chemia dla rolników”, „Praca rolnika dobre praktyki”, czy „Bezpieczne wykonywanie wybranych prac”. Podczas swojej służby będą mogli uświadamiać rolników o potencjalnych i realnych zagrożeniach.

[ZT]10906[/ZT]

[ZT]10905[/ZT]

[ZT]10907[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone