Zamknij

Szefowa MRPiPS zachęca do wnioskowania o wsparcie dla dzieci w pieczy zastępczej

10:43, 14.08.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W rozmowie z PAP minister przypomina, że "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19" to projekt, w ramach którego 130 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczone zostanie m.in. na zakup komputerów i oprogramowania, sprzętu audiowizualnego i środki ochrony osobistej dla dzieci.

Zachęcam rodziców zastępczych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych, by zgłaszali zapotrzebowanie m.in. na zakup komputerów i środków ochrony osobistej dla dzieci. Na ten cel przeznaczone jest aż 130 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - podkreśla minister rodziny Marlena Maląg.

"Zależy nam, by dzieci miały dostęp do sprzętu, który jest dzisiaj często podstawowym narzędziem wykorzystywanym do nauki. Szczególnie dobrze widzieliśmy to w czasie zamknięcia szkół i zdalnej nauki. Komputery są dzieciom potrzebne" - podkreśla minister Maląg.

"Gorąco zachęcam rodziców zastępczych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych, by zgłaszali zapotrzebowanie na sprzęt, oprogramowanie czy środki ochrony osobistej do starosty powiatowego lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji" - dodaje szefowa MRPiPS.

Odbiorcami wsparcia w ramach projektu realizowanego przez MRPiPS ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego są przede wszystkim dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych i interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych, a także ich opiekunowie i pracownicy tych instytucji. ( Olga Zakolska ozk/ krap)

[POGODA]1597810690541[/POGODA]

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz