Zamknij

Kolejne niewybuchy w regionie [ZDJĘCIA]

11:27, 01.04.2021 | KPP
Skomentuj

Często zdarza się, że podczas orki z ziemi wydobywane są niewybuchy. Pomimo upływu lat są nadal groźne i mogą zabić. Dlatego „nie majstrujmy przy nich”, a natychmiast powiadamiajmy służby.

Dziś (01.04) rano policjanci interweniowali w Latkowie. Tam podczas prac polowych rolnik wydobył z ziemi metalowy przedmiot. Zorientował się od razu, że to niewybuch i powiadomił policję.

Dyżurny w rejon zagrożenia wysłał patrol, któremu dowodził asp. szt. Patryk Nadolny z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski 76 mm, dbając o to, by osoby postronne nie miały do niego dostępu. Wezwany wojskowy patrol saperski zabrał bezpiecznie przedmiot, by zdetonować go na poligonie. Przedmiot pochodzi z okresu II Wojny Światowej. Ile jeszcze takich niewypałów kryje ziemia, nie wie nikt. Najczęściej są one znajdowane na polach, w lasach, ale też podczas kopania w ziemi w związku z pracami budowlanymi.  

Asp. szt. Patryk Nadolny apeluje:

- Nie dotykajmy takich znalezisk. Edukujmy też dzieci, by wiedziały jak maję się zachować w tego typu sytuacjach. Wystarczy powiadomić służby, które zabiorą pocisk i zneutralizują go. Nie bawmy się sami w pirotechników, czy saperów. To grozi śmiercią.

[ALERT]1617269175029[/ALERT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%