Zamknij

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jak wygląda w kujawsko-pomorskim?

17:25, 29.09.2021 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało już niewiele godzin.

Spis kończy się 30 września o północy. Apel do mieszkańców regionu, którzy nie spełnili jeszcze obowiązku spisania się, skierowali podczas konferencji prasowej Wojewódzki Komisarz Spisowy, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy dr Wiesława Gierańczyk.

Wszystkie osoby, które do tej pory jeszcze się nie spisały, mogą to zrobić do 30 września włącznie. Niedopełnienie tego obowiązku w terminie grozi karą grzywny do 5 tys. złotych.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreślał, że to ostatni moment na spisanie się.

- Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim nie wygląda źle. Najlepiej pod względem danych dotyczących procentowego udziału mieszkańców w spisie wyglądają powiaty włocławski i rypiński. Najgorzej wypadają natomiast Bydgoszcz, Toruń i powiat bydgoski – powiedział.

Dodał, że najszybszą i najłatwiejszą metodą spisania się jest zrobienie tego przez Internet.

Jest to najwygodniejsza opcja spisania się, ponieważ można z niej skorzystać w każdym momencie. Aby skorzystać z tej metody, należy wejść na stronę internetową www.spis.gov.pl i postępować według wskazówek.

Spisanie się za pomocą Internetu nie jest oczywiście jedyną opcją. Można skorzystać z infolinii i podać dane rachmistrzowi telefonicznie. Numer na infolinię to +48 22 279 99 99.

Osoby mające czas dopiero w późnych godzinach wieczornych będą miały jeszcze jedną możliwość spisania się ostatniego dnia trwania Narodowego Spisu Powszechnego. W czwartek do północy będzie można dokonać tego osobiście w Centralnym Punkcie Spisowym, który znajduje się w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy (ul. Ks. Stanisława Konarskiego 1-3).

Spisanie się przez Internet oprócz tego, że jest najwygodniejszą z opcji, może przynieść dodatkowe korzyści, o czym mówiła dr Wiesława Gierańczyk:

- Ta gmina, która w największym odsetku zostanie spisana przez Internet, weźmie udział w konkursie prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na najbardziej cyfrową gminę – mówiła.

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy dr Wiesława Gierańczyk poinformowała, że dane uzyskane podczas spisu są bardzo ważne. Służą one nie tylko bezpośrednio pojedynczym osobom, ale także inwestorom i władzom do tego, żeby podejmować właściwe, użyteczne mieszkańcom decyzje.

[ZT]17704[/ZT]

[ZT]17698[/ZT]

[ZT]17694[/ZT]

 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%