Zamknij

10-lecie Szkoły Rzemiosła. Przedsiębiorcy z odznaczeniami. Wśród nich są osoby związane z Kruszwicą [ZDJĘCIA]

15:43, 14.10.2021 | P.B

Wojewoda kujawsko-pomorski odznaczył dziś przedsiębiorców i rzemieślników związanych ze Szkołą Rzemiosła w Inowrocławiu. Wśród nich są także osoby związane z Kruszwicą.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu odbyły się dziś uroczystości 10-lecia Szkoły Rzemiosła. Podczas wydarzenia wojewoda kujawsko-pomorski wręczył odznaczenia za długoletnią służbę oraz złote i brązowe krzyże zasługi.

- Chylę czoła przed wszystkimi przedsiębiorcami i rzemieślnikami,  którzy przyczynili się do tego, że ta szkoła trwa i ma się dobrze.  To czwarta taka szkoła w województwie kujawsko-pomorskim - podkreślił wojewoda kujawsko-pomorski, który zaznaczył, że osoby posiadające określony fach w ręku zawsze poradzą sobie na rynku pracy.

Wśród odznaczonych znalazły się osoby związane z Gminą Kruszwica: starszy cechu Jan Barbarzak oraz przedsiębiorca Zenon Karólewski. 

Medal złoty za długoletnią służbę otrzymali; Jan Barbarzak, Zbigniew Belzyt, Czesław Cuber, Michał Górnikiewicz, Maciej Jóźwiak, Piotr Jóźwiak, Zbigniew Kucia, Ryszard Lewicki, Henryk Maciejczyk, Włodzimierz Podogrodzki oraz Kazimierz Wojtów.

Medal srebrny za długoletnią służbę otrzymali: Katarzyna Budka, Zygmunt Chmielewski oraz Jacek Trela.

Brązowe krzyże zasługi otrzymał Zenon Karólewski, Anna Kornacka oraz Sławomir Pakulski. 

[ZT]17863[/ZT]

[ZT]17852[/ZT]

[ZT]17843[/ZT]

 

(materiał partnerski)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%