Zamknij

Mandaty dla rowerzystów znów w naszym regionie

12:13, 19.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

To się dzieje! Wysokie mandaty również dla rowerzystów to rzeczywistość. Policja apeluje, jeśli zamierzasz jechać rowerem, nie pij. Teraz to już mandat  2 500 zł.

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego inowrocławskiej policji zwracają uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym. Tylko wczoraj (18.01) skontrolowali dwóch rowerzystów i ujawnili, że obaj byli nietrzeźwi.

W Inowrocławiu na ul. 800-Lecia patrol skontrolował 64-letniego cyklistę, bo ten jechał wężykiem. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł. Drugi z cyklistów wpadł na ul. Pakoskiej. Tam, również 64-letni rowerzysta „walczył” z rowerem. Badanie stanu trzeźwości cyklisty wykazało u niego 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, dlatego policjanci sporządzili wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

Również wczoraj policjanci z posterunku policji w Złotnikach Kujawskich rozliczyli do jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości 55-letniego cyklistę. Jechał on ostatnio rowerem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na to, że w ubiegłym roku, ten sam mężczyzna był dwukrotnie karany mandatami karnymi za jazdę w stanie nietrzeźwości i jak widać nadal łamał przepisy, w jego sprawie policjanci skierowali wniosek do sądu o wysoką grzywnę oraz środek karny w postaci rocznego zakazu jazdy rowerem.

[ZT]18822[/ZT]

[ZT]18819[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%