Zamknij

Ambasador Chile Julio Bravo Yubini odwiedził Polskę i nasz region

15:46, 19.09.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu doszło do spotkania ambasadora Chile w Polsce Julio Bravo Yubini z wicemarszałkiem Zbigniewem Ostrowskim. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Instytutu Rozwoju Gospodarczego Europa - Ameryka Łacińska IDE EAL Przemysława Hausera i Elżbietę Hauser. Goście spotkali się m.in. z młodzieżą szkolną.

To pierwsze oficjalne spotkanie ambasadora Chile z gospodarzem naszego regionu, choć dyplomata odwiedził województwo kujawsko-pomorskie już wcześniej - podczas lipcowej wizyty studyjnej korpusu dyplomatycznego w regionie

- Spotkanie odbyło się dzień po obchodach przez Chile Dnia Niepodległości (18 września). Rozmowa naszych gości wicemarszałkiem Zbigniewem Ostrowski dotyczyła możliwości rozwoju współpracy na różnych obszarach. Ogniwem łączącym okazała się astronomia – Chile jestem jednym najbardziej znanych ośrodków astronomicznych na świecie. Dyplomata wspólnie z przedstawicielami Instytutu  IDEEAL uczestniczył także w spotkaniu z młodzieżą z toruńskich szkół: dwujęzycznej trzeciej klasy Gimnazjum nr 11 oraz dwujęzycznych klas X Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację na temat Chile oraz film „Chile śladami Ignacego Domeyko” - mówi Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas wizyty w regionie ambasador Julio Bravo Yubini weźmie także udział w spotkaniu z przedsiębiorcami z regionu na temat współpracy gospodarczej. Współpracę od strony praktycznej zaprezentuje firma „My Alpaca”, producent ekskluzywnej pościeli z wełny alpaki.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone