Zamknij
REKLAMA

Żołnierze z Teksasu od pół roku w naszym województwie! [FOTO]

13:00, 11.10.2018 | Urząd Marszałkowski/komunikat
REKLAMA
Skomentuj


Dziś (11 października) w Urzędzie Marszałkowskim odbywa się otwarcie wystawy „Witamy w Toruniu” poświęconej stacjonującym w naszym regionie amerykańskim żołnierzom, będącej podziękowaniem za ich zaangażowanie w życie regionu. Z gośćmi z Teksasu spotkał się marszałek Piotr Całbecki.

„Dragons”, czyli 1. Batalion 82. Grupy Artyleryjskiej, która jest częścią 1. Brygady Pancernej 1. Dywizji Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, stacjonuje czasowo w Toruniu w ramach operacji Atlantic Resolve (wzmocnienie obecności sił NATO w Europie). Stałą siedzibą jednostki jest Fort Hood w Teksasie, ale jej żołnierze pochodzą z różnych części Stanów Zjednoczonych.

[POGODA]1539255003567[/POGODA]

Podczas kilkumiesięcznego pobytu na Kujawach i Pomorzu amerykańcy żołnierze aktywnie włączają się w życie regionu. W czerwcu, podczas wizyty powitalnej przed Urzędem Marszałkowskim zorganizowali ceremonię ponownego zaciągnięcia się do armii (więcej). Na początku lipca podejmowali na toruńskim poligonie grupę młodzieży ze środowisk polonijnych Litwy, Ukrainy i USA (więcej). Żołnierze złożyli wizytę druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance (powiat toruński) (więcej) i odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu (więcej).

Dzisiejsza wystawa fotograficzna jest udokumentowaniem obecności „Smoków” w Kujawsko-Pomorskiem.
 
Przed otwarciem wystawy Amerykanie uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą z klas mundurowych toruńskich szkół – II Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych.

fot. Urząd Marszałkowski/


(Urząd Marszałkowski/komunikat)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone