Zamknij

Z seniorami rozmawiali o ich bezpieczeństwie

09:06, 31.10.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj


Młodzieżowy Dom Kultury „Przydomek” był miejscem, w którym seniorzy spotkali się z funkcjonariuszami Policji, przedstawicielami Inspektoratu ZUS w Inowrocławiu, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Sanepidu Polskiego Związku Emertyów i Rencistów, Centrum Informacji Senioralnej. Okazją do spotkania był obchodzony w październiku Dzień Seniora. 

Policjantki Wydziału Prewencji, asp. Izabela Lewicka-Woszczak oraz mł. asp. Anna Grecman, rozmawiały z zebranymi o bezpieczeństwie osób starszych. Poruszyły problem oszustw dokonywanych na tej grupie, w tym także „na wnuczka, gazownika, policjanta, czy funkcjonariusza CBŚ”. Omówiły jak nie paść ofiarą tych przestępstw oraz sposób zachowania się w takich przypadkach. Seniorzy byli bardzo zainteresowani radami służb aby zachować ostrożność przy okazji różnych „promocji” lub „prezentacji”.

Funkcjonariuszki wręczyły gościom gadżety zwiększające ich bezpieczeństwo, m.in. odbalski, szczególne ważne jesienią i zimą gdy szybciej zapada zmrok. W spotkaniu wykorzystały również film edukacyjny adresowany dla seniorów przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. 

Policja apeluje o rozsądek przy przekazywaniu komukolwiek swoich pieniędzy, zawieraniu umów czy wpuszczaniu obcych do mieszkania. Jednocześnie przypominamy, że policjanci nigdy nie przyjmują żadnych pieniędzy, jako np. kaucję czy w ramach „policyjnej prowokacji”. 

st. sierż. Michał Parzyszek 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone