Zamknij

Urząd Marszałkowski zaprasza do konkursów pod znakiem gęsiny!

10:32, 05.11.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Marszałkowski zaprasza do konkursów w ramach kampanii "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina". Rodziny mogą przesłać relację z rodzinnego obiadu z gęsiną, przygotowanego z okazji 11 listopada.

Dzieci i młodzież zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie plastycznym ,,Artystyczna gęś w kolorach tęczy". Na uczestników obu konkursów czekają atrakcyjne nagrody, w tym zestaw rowerów dla całej rodziny.

 W konkursach przeprowadzonych na łamach regionalnych i lokalnych mediów mieszkańcy regionu wygrali już 2018 świeżych, gęsich tuszek przekazanych przez marszałka Piotra Całbeckiego (więcej tutaj). Laureaci tych konkursów mogą spróbować szczęścia ponownie i przygotować relację ze świątecznego obiadu z gęsiną w roli głównej na nasz kolejny konkurs. Najmłodszych zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym ,Artystyczna gęś w kolorach tęczy”. Czekają atrakcyjne nagrody, w tym zestaw rowerów dla całej rodziny.

Konkurs na relacje gęsinowe  jest adresowany do wszystkich mieszkańców regionu, którzy kultywują starą polską tradycję i 11 listopada zasiądą do świątecznego obiadu, a następnie  podzielą się swoimi relacjami z rodzinnego spotkania. Warunkiem jest, aby tego dnia na stole będą królowały potrawy przygotowane z kujawsko-pomorskiej gęsiny. Sprawozdania z biesiadowania w rodzinnym gronie można nadsyłać od 12 do 18 listopada. Oczekujemy, że przyślą do nas Państwo zarówno zdjęcia, filmy oraz sprawozdania tekstowe, jak i swoje przepisy na potrawy z gęsiny.

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone