Zamknij

„Szesnastka” znacznie większa [FOTO]

16:03, 06.12.2018 | Komunikaty prasowe
REKLAMA
Skomentuj

 

Niezwykle duży prezent otrzymali na Mikołajki uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 16. Dziś uroczyście otwarto tam nowy budynek, w którym znajdują się cztery klasy.

Znajdująca się na osiedlu Toruńskim szkoła od dawna borykała się z problemami lokalowymi. Zaadaptowany na szkołę budynek dawnej jednostki wojskowej z trudem mieścił wszystkich uczniów.

To jednak już przeszłość. Dziś oddano do użytku nowy budynek, w którym znajdują się cztery dodatkowe pełnowymiarowe sale lekcyjne wraz z pomieszczeniami magazynowymi i socjalnymi. Dobudowana część posiada wszelkie instalacje.

- To bardzo ważny dzień dla „szesnastki”, która wcześniej nie miała szczęścia do przestronnych klas. Przed laty dzieci uczyły się w ciasnych pomieszczeniach przy ul. Jacewskiej. Do dziś było znacznie lepiej, ale wciąż klas brakowało. Jestem przekonany, że nowe sale będą inspirowały uczniów do lepszej nauki, a nauczycieli do przygotowywania jak najciekawszych zajęć – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Warto zaznaczyć, że inwestycja została zakończona przed terminem. Jej całkowity koszt wyniósł 657 tysięcy złotych. Miasto wyłożyło 437 tys. zł, a pozostałych 220 tys. zł do dotacja z budżetu wojewody.

(Komunikaty prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone