Zamknij
REKLAMA

Z policjantami rozmawiali o odpowiedzialności

15:45, 04.01.2019 | P.B
REKLAMA
Skomentuj


“Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania”. Ta stara zasada jest nadal aktualna. Dlatego wczoraj (03.01), w Szkole Podstawowej w Złotnikach Kujawskich spotkanie o odpowiedzialności prawnej nieletnich przeprowadzili policjanci inowrocławskiej komendy. 

Mł. asp. Anna Grecman i st. sierż. Michał Parzyszek z młodzieżą gimnazjalną rozmawiali o ustawie dotyczącej postępowania w sprawach nieletnich. Dyskusja poruszyła temat odpowiedzialności osób nieletnich za popełniane czyny zabronione oraz demoralizację. Mundurowi przybliżyli słuchaczom zasady orzekania i stosowania środków wychowawczych przez sądy dla nieletnich.

Ponadto omówili najczęściej popełniane przez młodzież wykroczenia i przestępstwa. Funkcjonariusze przypomnieli także kim jest funkcjonariusz publiczny i jaką ochronę prawną posiada on w związku ze swoją funkcją. Temat spotkał się z zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie włączyli się w dyskusję. To ważne żeby znać zarówno swoje prawa, jak i obowiązki, ponieważ tylko w ten sposób można być świadomym, pełnoprawnym obywatelem.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone