Zamknij

Zmarł Andrzej Krzemiński. Był dyrektorem Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

16:48, 21.01.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Odszedł na zawsze dyrektor Liceum im. Jana Kasprowicza Andrzej Krzemiński. 

-  Funkcję tę sprawował w latach 1968-1977, a jego głównym dziełem jest budowa nowej sali gimnastycznej wraz z tzw. łącznikiem. Pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu (dokładnej daty jeszcze nie znamy) na inowrocławskim cmentarzu komunalnym - informuje placówka.

Andrzej Krzemiński urodził się 11 VII 1935 roku w Inowrocławiu, był działaczem politycznym i społecznym oraz mgr wychowania fizycznego. Absolwent LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, ukończył AWF w Warszawie, a także pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim.  Od 1953 roku pracował w inowrocławskiej oświacie (Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 6, Technikum Ekonomiczne), w łatach 1964-1968 był zastępcą inspektora szkolnego, a w latach 1968-1977 dyrektorem Liceum Jana Kasprowicza (pierwszy w dziejach dyrektor będący wcześniej uczniem szkoły).

Rozwinął ruch olimpijski. W 1977 roku przeszedł do pracy w aparacie partyjnym (KM PZPR w Inowrocławiu), będąc przez 4 lata adiunktem w Międzywojewódzkiej Szkole Partyjnej w Bydgoszczy, a następnie, od stycznia 1982 roku do września 1983 roku, zastępcą kierownika Wydziału Nauki, Oświaty i Kultury KW PZPR w Bydgoszczy. Przez kolejne 6 lat piastował stanowisko wiceprezydenta Inowrocławia, a we wrześniu 1989 roku objął wychowawstwo w Państwowym Domu Dziecka w Jaksicach.

Był członkiem-założycielem Kujawskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego „Nasz Region" i w 2002 roku został radnym Rady Miejskiej Inowrocławia z listy tego ugrupowania. W 2006 roku uzyskał mandat ponownie. Działał w Lidze Obrony Kraju (przewodniczący oddziału miejskiego) i Towarzystwie Krzewienia Kultury Świeckiej (przewodniczący Zarządu Miejskiego). Uprawiał i propagował kulturę fizyczną i sport, zwłaszcza łyżwiarstwo i hokej na lodzie.

fot. LO im. Jana Kasprowicza/ Edmund Mikołajczak

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone