Zamknij

Mali studenci odkrywali pasje i zainteresowania wspólnie z policjantami [FOTO]

11:12, 17.04.2019 | KPP/Izabella Drobniecka
REKLAMA
Skomentuj

Quizy wiedzy o ruchu drogowym, pogadanka i zabawa przy skocznej piosence. To tylko niektóre z niespodzianek, przygotowanych przez policjantów specjalnie dla dzieci i młodzieży Uniwersytetu Dziecięcego WSG. Wszystko oczywiście w klimacie nauki o bezpiecznych zachowaniach.

Asp. szt. Izabella Drobniecka wraz z asp. Justyna Piątkowską przygotowały moc atrakcji dla tych, którzy starają się rozwijać swoje zainteresowania, uczęszczając na spotkania do Wyższej Szkoły Gospodarki.

Ostatnie zajęcia dotyczyły szeregu zasad związanych z bezpieczeństwem własnym. Policjantki zaproponowały uczestnikom quiz, przez który z powodzeniem przeprowadził dzieci SpongeBob. To on pokazał jak przekraczać ulicę i na co zwrócić uwagę, gdy jesteśmy uczestnikami ruchu. Skoczna piosenka o „Przepisowym ruchu drogowym” poderwała wszystkich do tańca i pląsów. Pogadanka i praktyczne ćwiczenie zasad wciągnęło dzieci w scenki.

Wiedzę zaś policjantki sprawdziły poprzez zgadywanki z polfinkiem. Ten wyjątkowy gość pojawił się również na zajęciach, by umilić dzieciom czas. Nie obyło się bez rozmów o zachowaniu wobec osób, których nie znamy, korzystaniu z internetu i pamiętaniu o regułach opartych zawsze na wzajemnym szacunku do innych.

Losowanie upominków w postaci gier, polfinków oraz licznych odblaskowych gadżetów, poprzedziło wizytę policyjnych przewodników. Asp. Krzysztof Lamański z „Cwaniakiem i sierż. szt. Kamil Kornacki z „Barsą” opowiedzieli na czym polega ich wspólna służba z ulubionymi czworonogami. Spotkanie dopełniły wspólne zdjęcia. 

(KPP/Izabella Drobniecka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone