Zamknij

Młodzi kierowcy przeszli trening polegający na doskonaleniu techniki jazdy

10:44, 22.05.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj


Tym razem możliwość doszkalania się mieli kierowcy w wieku do 21 lat. Była okazja, by spotkać się z policjantami, specjalistami z WORD-u i inowrocławskiej szkoły medycznej. Wszystko po to, by na drodze czuć się pewniej i bezpieczniej.

Wczorajsze (21.05) przedsięwzięcie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, WORD Oddział Terenowy w Inowrocławiu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Starostwo Powiatowe. Inicjatywa odbyła się na terenie inowrocławskiego WORD przy ul. Orłowskiej. Uczestnicy mieli wiele zadań do wykonania. Spotkanie otworzył kierownik WORD-u Pan Jarosław Kopeć. Następnie egzaminator Pan Lucjan Leśniak zaproponował test dotyczący przepisów o ruchu drogowym. Po rozwiązaniu go przez kierowców omówił go i podparł przepisami poszczególne odpowiedzi.

[POGODA]1558514559040[/POGODA]

W dalszej kolejności odbył się blok policyjny. Zaprezentowali go Zastępca Naczelnika WRD kom. Robert Haśkiewicz, asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka. W tej części uczestnicy dowiedzieli się o podstawowych błędach kierowców na drodze, przepisach ruchu, działaniach profilaktycznych prowadzonych przez policje, a skierowanych do użytkowników ruchu drogowego oraz szereg wskazówek i porad. Policjantka wspomniała też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie jednym z rodzajów sygnałów nanoszonych na mapie są zagadnienia z ruchu drogowego takie jak: nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, przekraczanie dozwolonej prędkości.

Następnie uczestnicy wraz z egzaminatorem udali się na plac manewrowy, gdzie  mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności za kierownicą samochodu WORD-u,  w tym wziąć udział w teście Stewarta. Ten rodzaj szkolenia polegał na wykonaniu dynamicznej i płynnej jazdy samochodem wyposażonym w specjalny talerz z piłeczką. Był również blok szkolenia medycznego. Prócz teorii była tak ważna praktyka. Zajęcia te poprowadziła Pani Monika Kurzawa i Monika Kwaśniewska-Adryan wraz z uczennicą szkoły medycznej Jolą Buczkowską. Ćwiczenia obejmowały resuscytację, zastosowanie AED, opatrywanie ran i złamań. Szkolenie odbyło się z wykorzystaniem  fantomu i zestawów do pozoracji ran.

Spotkaniu towarzyszyły dyskusje, a an a koniec niespodzianki. Apteczki i torby sportowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe trafiły do rąk młodych kierowców. Zarówno przedstawiciele „Medyka” i WORD-u obdarowali ich także materiałami promującymi bezpieczeństwo.

asp. szt. Izabella Drobniecka 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone