Zamknij

Młodzi parlamentarzyści z kujawsko-pomorskiego

13:24, 29.05.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

„Takich ludzi jak Wy – zaangażowanych w sprawy społeczne, nam potrzeba” – podkreślił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podczas dzisiejszej uroczystości wręczenia młodym parlamentarzystom mandatów posła na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim to szczególne wyróżnienie odebrało 20 uczniów z ośmiu szkół.

Co roku, w ramach nowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu SDiM, odbywającym się tradycyjnie w Warszawie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Podczas dzisiejszej uroczystości mandaty otrzymali zwycięzcy konkursu, z województwa kujawsko-pomorskiego.

„Serdecznie gratuluję Wam tego sukcesu. Myślę, ze to wyróżnienie zainspiruje Was do tego, abyście w przyszłości być może wybrali właśnie politykę jako drogę zawodową. Politykę rozumianą jako działania na rzecz dobra wspólnego” – mówiła Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty.

Autorami najwyżej ocenionego zadania z województwa kujawsko-pomorskiego okazali się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy – Paweł Przepióra i Michał Kalinowski.

Przygotowali oni projekt o życiu Posła na Sejm II Rzeczypospolitej, wybranego z okręgu bydgoskiego – Juliusza Dudzińskiego. Z kujawsko-pomorskiego, poza uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, mandaty posłów wręczono także dzieciom i młodzieży z: I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Bydgoszczy, II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Warlubiu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Toruniu, Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, Szkoły Podstawowej im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Maliszewie.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Amen(t)Amen(t)

1 1

Politycznie poprawni czy Mikołaja czeka "dywanik"? 10:31, 31.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone