Zamknij

Strażacy z nadgoplańskich OSP otrzymają sprzęt. Przekazanie już dziś!

12:40, 06.06.2019 | UM/RED
REKLAMA
Skomentuj

Strażacy ochotnicy z dwudziestu pięciu jednostek OSP z powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego otrzymają dziś (6 czerwca) w Przyjezierzu (powiat mogileński) sprzęt niezbędny w celu niesienia pomocy ludziom i usuwania skutków zagrożeń. Jego zakup był możliwy dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego. W uroczystości przekazania sprzętu uczestniczyć będzie wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

- Sukcesywnie doposażamy straże pożarne  w niezbędny w ich pracy sprzęt. Rolą samorządu województwa jak również samorządów, które na co dzień współpracują ze strażakami, jest pomagać tym, którzy w sposób bezinteresowny służą potrzebującym, oferując swój czas, a często narażając zdrowie i życie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 Jednostki OSP, które otrzymają sprzęt:

Powiat inowrocławski:

·         OSP Dąbrowa Biskupia,

·         OSP Przybysław,

·         OSP Stanomin,

·         OSP Radojewice,

·         OSP Wonorze,

·         OSP Trląg,

·         OSP Kołodziejewo,

·         OSP Murzynko,

·         OSP Gniewkowo,

·         OSP Gąski,

·         OSP Wróble,

·         OSP Rusinowo,

·         OSP Kruszwica,

·         OSP Chełmce,

·         OSP Jaksice,

·         OSP Jacewo,

·         OSP Piotrowice,

·         OSP Gnojno,

·         OSP Złotniki Kujawskie,

·         OSP Witowice.

Powiat mogileński:

·         OSP Jeziora Wielkie,

·         OSP Wójcin,

·         OSP Parlin,

·         OSP Strzelno,

·         OSP Ostrowo,

·         OSP Gębice.

Zakup i przekazanie sprzętu było możliwe w ramach większego  projektu, finansowanego ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całe przedsięwzięcie obejmuje wyposażenie 429 jednostek OSP z województwa w 1222 jednostek sprzętowych. Będą to ubrania specjalne, hełmy, pompy pływające, pompy szlamowe, pompy zanurzeniowe, pilarki do drewna, piły do betonu, piły ratownicze, agregaty prądotwórcze, aparaty ODO z czujnikiem, parawany, kamery, radiotelefony, drabiny i motopompy. Wartość całego projektu to blisko 3 mln złotych.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera strażaków z regionu w zakupach sprzętu i ekwipunku oraz budowie infrastruktury szkoleniowej. Do tej pory, na rzecz zarówno jednostek Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych przeznaczyliśmy ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego kwotę prawie 44 milionów złotych. Dzięki temu udało się zakupić ciężkie i średnie wozy bojowe, pojazdy specjalistyczne, wyposażyć jednostki straży w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji: motopomp, narzędzi hydraulicznych, zestawów ratownictwa medycznego, aparatów do ochrony dróg oddechowych, łodzi, sani do ratownictwa lodowego, wentylatorów oddymiających, agregatów prądotwórczych i drabin ratowniczych.

Po nawałnicach w 2017 roku samorząd województwa przekazał na rzecz OSP 25 pilarek i 500 specjalistycznych plandek do tymczasowego pokrywania dachów. Dodatkowo dzięki marszałkowskim środkom wybudowano nową jednostkę ratowniczo-gaśniczą i siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Żninie oraz centrum szkoleniowe dla strażaków w Łubiance (powiat toruński), a także wykonano termomodernizację 10 strażackich budynków na terenie siedmiu miejskich i powiatowych komend.

(UM/RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone