Zamknij

100 tysięcy złotych na zadania związane z bezpieczeństwem nad wodą

09:36, 24.07.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Patrolowanie zbiorników wodnych naszego województwa i zapewnienie bezpieczeństwa to jedno z kluczowych zadań nad wodą w okresie wakacyjnym. W tym roku samorząd województwa przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych.

- Nasze województwo pełne jest urokliwych jezior i rzek, nad którymi tysiące osób spędza wakacje. Aby zapewnić im bezpieczeństwo wypoczynku, co roku wspieramy działania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wśród akwenów objętych wsparciem jest Jezioro Gopło.

- WOPR prowadzi również akcje profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, zabezpiecza imprezy sportowe i rekreacyjne organizowane przez samorządy gminne nad wodami województwa, a także organizuje pokazy ratownictwa związane z nauką bezpiecznego korzystania z wody - informuje Beata Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Dzięki wsparciu z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 baza Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Borównie (gmina Dobrcz, powiat bydgoski) przeszła w roku 2016 gruntowną przebudowę i rozbudowę. Na ten cel przekazaliśmy 1,4 miliona złotych.

REKLAMA
(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Witam, chciałbym aby owe środki były przeznaczone i udokumentowane w sposób transparentny. Ponadto proszę podać ilość interwencji WOPR, bo mam wrażenie że opisane środki idą w błoto i można by je znacznie lepiej sspożytkować. 21:58, 25.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone