Zamknij

Województwo nie wykorzystuje europejskich funduszy? Jesteśmy w ogonie województw pod tym względem

21:38, 09.09.2019 | red, fot. Portal Kujawski/źródło PK
REKLAMA
Skomentuj

Portal Kujawski poruszył temat związany z wykorzystywaniem środków i funduszy europejskich w naszym województwie. Jak podaje serwis, kujawsko-pomorskie jest w ogonie województw, które z takich rozwiązań korzystają.

Zdaniem portalu, temat nie jest niczym nowym, bowiem powraca na sesjach sejmiku województwa. Z danych przedstawionych wynika, że w rozliczeniu środków jesteśmy pod względem alokacji najgorsi.

- Najprawdopodobniej w tym tygodniu na posiedzeniu Sejmu RP będzie przedstawiona informacja o współpracy Polski z Unią Europejską w okresie od stycznia do czerwca br. (tak wynika z porządku obrad na chwilę obecną). W informacji przekazanej posłom znajduje się zestawienie dotyczące wykorzystania funduszy europejskich przez poszczególne województwa - podaje serwis.

Jeśli chodzi o złożone wnioski i dofinansowanie to wszystkie regiony przekroczyły 100% alokacji. Jedynymi województwami, które do tej pory tego nie osiągnęły jest kujawsko-pomorskie (86%) oraz zachodniopomorskie (93%).

- Najważniejszym wskaźnikiem jest jednak stopień rozliczenia środków europejskich. Średnia dla wszystkich Regionalnych Programów Operacyjnych wynosi rozliczenie 29% alokacji. W naszym województwie jest to 22%, co jest najniższym wskaźnikiem. Najlepiej radzi sobie tutaj województwo dolnośląskie, gdzie udało się uzyskać 34% rozliczonej alokacji - dodaje Portal Kujawski.

(red, fot. Portal Kujawski/źródło PK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Precz z pisemPrecz z pisem

0 0

Taki wspaniały wojewoda, kandydat do wyższej izby parlamentu "przez ostatnie" 4 lata nic nie zrobił z tym? Gdzie są obwodnice kruszwicy i Strzelna? Ludzie myślcie póki jeszcze nie oddaliścię głosu. 20:24, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone