Zamknij
REKLAMA

Stosował metodę na "otwarty pojazd". Ma na koncie 11 zarzutów

09.23, 22.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Inowrocławscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który wykorzystywał fakt otwartych drzwi w samochodach. Zabierał z nich wartościowe przedmioty. Tym sposobem obrabował kilkanaście osób i ma na koncie 11 zarzutów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dwa dni temu (20.09.22) policjanci wydziału kryminalnego z Inowrocławia, po połączeniu spraw, przesłuchali w charakterze podejrzanego 51-letniego inowrocławianina. Mężczyzna był poszukiwany do kilku kradzieży, do których doszło ostatnio na terenie miasta.

Z ustaleń policjantów wynikało, że obserwował on samochody na parkingach i wykorzystywał moment, gdy właściciele, z jakiegoś powodu, ich na chwilę nie zamykali. Wówczas, niepostrzeżenie podchodził i zabierał to co uważał za wartościowe. Jego łupem padały torebki, portfele, czy dokumenty. Podejrzewanego 51-latka policjanci zatrzymali w miniony poniedziałek (19.09.22) po tym, jak mundurowi uzyskali informację, gdzie aktualnie przebywa.

Policjanci, po analizie podobnych zgłoszeń, ustalili i potwierdzili to w materiale dowodowym, że mężczyzna na przestrzeni trzech ostatnich lat popełnił w taki sposób 11 przestępstw. Usłyszał zatem zarzuty kradzieży, ukrywania skradzionych dokumentów i kart do bankomatu oraz przywłaszczenia. Grozi mu kara do 5 lat za kratami.

Przy okazji tej sprawy policjanci apelują, by zamykać drzwi pojazdów na klucz również wówczas, gdy opuszczamy auto na chwilę. Bagatelizowanie tego skutkuje kradzieżami, które mogą dokonywać osoby, jak widać, "specjalizujące się" w tej dziedzinie czy okazjonalni złodzieje.

[ZT]21480[/ZT]

[ZT]21473[/ZT]

[ZT]21456[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%